ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ստուգայցեր է կատարել ՊՆ մի շարք ուսումնական զորամասեր և կենտրոններ։ Այս մասին NEWS.am—ին տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ-ից:
Այցերի ընթացքում նախարարը հետևել է ուսումնական գործընթացի կազմակերպմանն ու ընթացիկ աշխատանքներին, ծանոթացել զինծառայողների առօրյային, ինչպես նաև զորանոցների ու ենթակառուցվածքների շինարարությանը։
Սուրեն Պապիկյանն այցելել է նաև ԱԹՍ և կապի զորքերի ուսումնական կենտրոններ։ Նա ծանոթացել է անձնակազմի պատրաստության մակարդակին և ծառայողական առօրյայի արդյունավետ կազմակերպմանն ուղղված աշխատանքներին։
Այցերի ավարտին պաշտպանության նախարարը պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին տվել է հանձնարարականներ՝ ուսումնական գործընթացն անշեղորեն իրականացնելու, ենթակառուցվածքները զարգացնելու և ծառայության պայմանները շարունակաբար բարելավելու ուղղությամբ։

Министр обороны Армении Сурен Папикян совершил визиты в ряд учебных воинских частей и центров Министерства обороны. Об этом NEWS.am сообщили в Министерстве обороны.
Во время визитов Папикян проследил за организацией учебного процесса и текущими работами, ознакомился с повседневной жизнью военнослужащих, а также со строительством казарм и объектов инфраструктуры.
Он также посетил учебные центры беспилотных летательных аппаратов и войск связи, ознакомившись с уровнем подготовки личного состава и работами, направленными на эффективную организацию быта.
По итогам визитов министр обороны дал руководителям ответственных подразделений поручения по неукоснительному осуществлению учебного процесса, развитию инфраструктуры и улучшению условий службы.