«Ազգային համաձայնություն» կուսակցության ղեկավար, նախագահի թեկնածու Արամ Հարությունյանն իր առաքելությունը կատարված է համարում: Այս մասին այսօր՝ փետրվարի 7-ին, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Արամ Հարությունյանը՝ շեշտելով, որ ինքը հրապարակային ասել է, որ ընտրությունները անօրինական են:
Նա չի զղջում ութ միլիոն դրամ ընտրագրավի համար, որն այլեւս չեն վերադարձնի: Ավելին՝ կարծում է, որ դա իր կյանքում ծախսած ամենանպատակային գումարն է: «Պայքարը լքում են նրանք, ովքեր մնում են ցուցակում»,- ասաց նա՝ կանխատեսելով, որ թե Անդրիաս Ղուկասյանը, թե Վարդան Սեդրակյանը, թե Արման Մելիքյանը մեկ տոկոս ձայն էլ չեն հավաքելու:
Արամ Հարությունյանը վստահ է, որ փետրվարի 19-ից նոր քաղաքական իրավիճակ է ստեղծվելու, իշխանությունը եւ ժողովուրդը հակադիր բեւեռներում են լինելու:  «Սկսվելու է շարժում, որովհետեւ կամ քաղաքական ուժերը հանձնվելու են, իսկ ես հանձնվող չեմ»:

Кандидат в президенты Армении, руководитель партии «Национальное согласие» Арам Арутюнян считает свою миссию выполненной. Об этом он заявил на встрече с журналистами 7 февраля, подчеркнув, что публично говорил о незаконном характере выборов.
Политик не жалеет о предвыборном залоге в 8 млн. драмов (около 20 тыс. долл.), которые не будут ему возвращены. Более того, считает, что это самая целевая затрата в его жизни. «Борьбу покидают те, кто остается в избирательном бюллетене», - сказал он, добавив, что ни Андриас Гукасян, ни Вардан Седракян, ни Арман Меликян не наберут ощутимого количества голосов.
Арам Арутюнян уверен, что с 19 февраля в Армении сложится новая политическая ситуация: власть и народ окажутся на противоположных полюсах. «Начнется народное движение, потому что политические силы могут и сдаться. Но не я», – заверил он.