Դիկտատորի նախկին սիրուհի Խյոն Սոն Վոլը Հյուսային Կորեայում վերջերս գնդակահարվել է, հայտնում է հարավկորեական Chosun Ilbo թերթը: Մեջբերելով չինական տեղյակ աղբյուրներին՝ թերթը գրում է, որ Սոն Վոլը այն տասնյակ արտիստների թվում էր, որոնց պոռնոգրաֆիայի արտադրության ու տարածման մեղադրանքով ձերբակալել ու պատժի էին ենթարկել:
Ինչպես գրում է թերթը, օգոստոսի 17-ին հայտնի հյուսիսկորեական խմբերի տասնյակ հայտնի մասնակիցներ ձերբակալվել էին այն առթիվ, որ իբր սեփական մասնակցությամբ պոռնոգրաֆիա են նկարահանել, ապա վաճառել այդ տեսանյութը: Ոմանց մասին նաեւ հայտնում են, որ նրանց մոտ հայտնաբերել են արգելված գրականություն հանդիսացող Աստվածաշունչ: Երեք օր անց, օգոստոսի 20 –ին, կարգազանցներին, այդ թվում նաեւ Խյոն Սոն Վոլին, իրենց ընտանիքի անգամների աչքի առաջ գնդակահարել են, հաղորդում է Slon-ը:
Խյոն Սոն Վոլը էլէկտրոնային երաժշտության հյուսիսկորեական «Պոխոչոնբո» խմբի անդամ էր, որը հեղափոխական երգեր էր կատարում: Կիմ Չեն Ինը նրան ծանոթացել էր դեռ վաղուց, ավելի քան 10 տարի առաջ, սակայն իր դեսպոտ հայրը արգելել է սիրահարներին հանդիպել, եւ շուտով աղջկան ամուսնացրել են զինվորականի հետ(շշուկների համաձայն՝ ղեկավարի անձնական թիկնախմբի սպայի հետ): Այնուհետ ամուսնացել էր հենց Կիմ Չեն Ինը:

Бывшая возлюбленная диктатора, Хён Сон Воль, была расстреляна недавно в Северной Корее, утверждает южнокорейская газета Chosun Ilbo. Со ссылкой на знающие источники из Китая издание сообщает, что Сон Воль оказалась в числе более десяти артистов, арестованных и казненных по обвинению в производстве и распространении порнографии.
Как пишет газета, больше десяти участников известных северокорейских ансамблей были схвачены 17 августа за то, что якобы снимали порнографию с собственным участием, а затем продавали эти видео. Про некоторых также утверждают, что у них нашли запрещенную литературу в виде Библии. Спустя три дня, 20 августа, нарушителей, включая Хён Сон Воль, расстреляли в присутствии членов их семей, сообщает Slon.
Хён Сон Воль была вокалисткой популярнейшего в Северной Корее ансамбля электронной музыки «Почхонбо», который исполняет революционные песни. Ким Чен Ын познакомился с ней еще мальчишкой, больше десяти лет назад, но его деспотичный отец запретил влюбленным встречаться, и вскоре девушку выдали замуж за военнослужащего (по слухам – офицера личной охраны правителя). Затем женился и Ким Чен Ын.