Հայաստանում պետք է փոքր եւ միջին բիզնեսն հարկերից ազատված լինի։ Այս մասին փետրվարի 10-ին՝ ԲՀԿ 9-րդ համագումարում ասել է կուսակցության նոր ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը։
«Ես չէի կարող իմ ժողովրդին հեղափոխության տանել, դա արյունահեղություն կլիներ։ Մեր թշնամին կարող է ինչ–որ քայլ անել, եւ մեղավորը Ծառուկյանը կլիներ։ Բոլորը պատրաստ էին փողոց դուրս գալ, բայց դա արյունահեղություն կլիներ։ Ես, մնալով մենակ, ամեն բան ինձ վրա եմ վերցրել, բայց երբեք չեմ լքել իմ ժողովրդին։ Ես իմ ժողովրդի արժանապատվությունը բարձր եմ պահել»,– ասել է Ծառուկյանը՝ փորձելով բացատրել 2015–ի փետրվարին քաղաքականությունից հեռանալը։

В Армении необходимо освободить от налогов малый и средний бизнес. Об этом 10 февраля, выступая на 9-ом съезде партии «Процветающая Армения», заявил ее новый-старый лидер Гагик Царукян.
«Я не мог вести свой народ к революции, это было бы кровопролитием. Наш враг может сделать какой-нибудь шаг, и виновным был бы Царукян. Все были готовы выйти на улицы, но это было бы кровопролитием. Я, оставшись один, все взял на себя, но никогда не оставлял свой народ. Я держал достоинство своего народа на высоте», - отметил Царукян, пытаясь объяснить причины своего ухода из политики после резкой критики президента Армении в феврале 2015 года.