Աշխարհում 15-19 տարեկան 15 մլն աղջիկ իրենց կամքին հակառակ սեքսուալ բռնությունների են ենթարկվել:
10 մլն աղջիկ աշխարհում սեքսուալ բռնության զոհ է դառնում: Այս մասին հայտարարել է UNISEF-ի երեխաների պաշտպանության հարցերով տնօրեն Կոռնելիուս Ուիլյամսը, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Այս տվյալները ՄԱԿ (UNISEF) մանկական հիմնադրամի «Ծանոթ դեմք. բռնությունը երեխաների եւ դեռահասների կյանքում» զեկույցից են, որը հրապարակվել է 2017 թվականի նոյեմբերի 1-ին:
Զեկույցը 28 երկրներում անցկացված ուսումնասիրությունների արդյունք է:
Ընդ որում սեքսուալ բռնության ենթարկված 10-ից 9-ը աղջիկները ծանոթների եւ մտերիմների գործողությունների զոհ են դարձել:
Զեկույցում առանձին քննվում են նաեւ վաղ մանկությունում ընտանեկան բռնության հարցերը, դպրոցում բռնությունը եւ դեռահասների շրջանում սեքսուալ բռնությունը:

15 миллионов девушек от 15 до 19 лет ежегодно в мире страдают от сексуальных контактов вопреки их воли. 10 миллионов девушек в мире становятся жертвами сексуального насилия. Об этом заявил  директор по защите детей ЮНИСЕФ Корнелиус Уильямс, передает РИА Новости
Эти данные содержатся в новом докладе «Знакомое лицо: насилие в жизни детей и подростков» детского фонда ООН (ЮНИСЕФ), который опубликован 1 ноября 2017 года.
Доклад – результат проведенного в 28 странах мира исследования. При этом девять из десяти подвергшихся сексуальному насилию девушек стали жертвами действий знакомых или близких им людей.
В докладе отдельно рассматриваются вопросы по домашнему насилию в раннем детстве, насилию в школе, убийствам и сексуальному насилию среди подростков.