ՀՀ նախկին գլխավոր գինեկոլոգ, երեխաների ապօրինի որդեգրման գործով մեղադրյալ Ռազմիկ Աբրահամյանը կմնա ազատության մեջ: Վերաքննիչ քրեական դատարանը դատավոր Անդրանիկ Մնացականյանի գլխավորությամբ այսօր՝ փետրվարի 1-ին, նման որոշում կայացրեց:
Հիշեցնենք, որ Ռազմիկ Աբրահամյանին առաջին ատյանի դատարանն ազատ էր արձակել կալանքից։ Դրանից հետո Դատախազությունը որոշումը բողոքարկեց դատարանի այդ որոշումը։
Նշենք, որ Ռազմիկ Աբրահամյանին մեղադրանք է առաջադրվել քրեական օրենսգրքի 167-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով (Ծնողներից երեխային ապօրինի բաժանելը կամ երեխային փոխելը) եւ 200 հոդվածի 3-րդ կետով (առեւտրային կաշառք):
Հիշեցնենք, որ Ռազմիկ Աբրահամյանից բացի մեղադրանք է առաջադրվել նաեւ փոխտնօրեն Արշակ Ջերջերյանը, «Երեւանի մանկան տուն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լիանա Կարապետյանը։ Լիանա Կարապետյանը Դատախազության բողոքարկմամբ՝ կալանավորվել է։

YEREVAN. – Former chief gynecologist of Armenia Razmik Abrahamyan, who is Director of the Republican Maternity Hospital and is a defendant in the criminal case on the illegal adoption of children by foreigners, will remain in freedom. The Criminal Court of Appeal made such a decision today.
The court of first instance had released Abrahamyan from custody. But thereafter, the prosecutor's office had appealed this court decision.
Razmik Abrahamyan is charged under the Criminal Code articles on illegal separation of a child from parents, or changing the child, and on commercial bribe.
Republican Maternity Hospital Deputy Director Arshak Jerjeryan, and Liana Karapetyan, Director of Yerevan Children's Home SNCO, have also been indicted along the lines of the aforesaid criminal case. Karapetyan has been arrested on the appeal by the prosecutor's office.