Թուրքիայի գլխավոր ընդդիմադիր կուսակցության առաջնորդը քննադատել է նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին այն խոսքերի համար, որ Թուրքիան կշարունակի միգրանտներ ընդունել՝ պատճառաբանելով կառավարության կողմից ներհոսքի «հաջող ֆինանսավորումը»: Այս մասին հայտնում է Ahval-ը:
Հանրապետական ժողովրդական կուսակցության (ՀԺԿ) առաջնորդ Քեմալ Քըլըչդարօղլուն Էրդողանին մեղադրել է Թուրքիայի քաղաքացիներին պատկանող տարածքները որպես ներդրումներ «վաճառելու» համար և կոչ է արել արտահերթ ընտրություններ անցկացնել հաջորդ` 2023 թ. ընտրությունների նախաշեմին։
«Եկեք գնանք արտահերթ ընտրությունների՝ ժողովրդի հավանությամբ»,- իր Twitter-ում գրել է Քըլըչդարօղլուն:
Ուրբաթ օրը, խոսելով Թուրքիայի 4 միլիոն միգրանտ բնակչության մասին, Էրդողանը հայտարարել էր, որ իր կառավարությունը կշարունակի նրանց ապաստան տրամադրել: Այս հայտարարությունն արվել է Աֆղանստանից միգրանտների մեծ հոսքի ֆոնին, որոնք երկիր են ժամանում հարեւան Իրանից՝ ռազմական գործողությունների սրման ֆոնին:

The leader of Turkey's main opposition party criticized President Recep Tayyip Erdogan for saying that Turkey would continue to accept migrants, citing the government's successful funding of the influx, Ahval reports.
Leader of the Republican People's Party (RPP) Kemal Kilicdaroglu accused Erdogan of selling areas owned by Turkish citizens as investments and called for early elections ahead of the next, scheduled for 2023.
Speaking on Friday about Turkey's 4 million migrant population, Erdogan said his government will continue to provide them with asylum. This statement was made amid a flow of migrants from Afghanistan arriving in the country from neighboring Iran amid escalating hostilities.