ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ սեպտեմբերի 28-ին, կազմել է 482.61 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ աճել է 1.32 դրամով: Այդ մասին տեղեկանում ենք Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 563.54 դրամ (աճել է 0.62 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 658.33 դրամ (նվազել է 0.84 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 6.64 դրամ (աճել է 0.01 դրամով):
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետեւյալ գները. Արծաթ՝  349.97 դրամ, ոսկի՝ 27,235.71 դրամ, պլատին՝ 15,299.04 դրամ:

YEREVAN. – The American dollar’s (USD) exchange rate against the Armenian dram (AMD) comprised AMD 482.61/$1 in Armenia on Tuesday; this is up by 1.32 from Monday, according to the official website of the Central Bank of Armenia.
The exchange rate for one euro was AMD 563.54 (up by AMD 0.62), that of one UK pound totaled AMD 658.33 (down by AMD 0.84), and the rate of one Russian ruble made up AMD 6.64 (up by AMD 0.01) in the country.
In addition, one gram of silver, gold and platinum amounted to AMD 349.97, AMD 27,235.71 and AMD 15,299.04, respectively.