Ամերիկացի միլիարդատեր, ֆինանսիստ, «Pershing Square Capital Management» հեջ-ֆոնդի ղեկավար Բիլ Էքմանն աջակցել է ԱՄՆ նախկին նախագահ և նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփին պետության ղեկավարի պաշտոնի համար պայքարում։
«Ես պատրաստվում եմ պաշտոնապես պաշտպանել Դոնալդ Թրամփին։ Վստահեցնում եմ, որ ես այս որոշումը կայացրել եմ մանրամասն, ռացիոնալ և հնարավորինս շատ էմպիրիկ տվյալների հիման վրա»,- գրել է նա ԱՄՆ նախկին նախագահի դեմ մահափորձից անմիջապես հետո X-ի իր միկրոբլոգում։
Էքմանը հետևեց միլիարդատեր Իլոն Մասկի օրինակին, որն աջակցել էր Թրամփին և «նրա արագ ապաքինման հույս» հայտնել։

Американский миллиардер, финансист, глава хедж-фонда «Pershing Square Capital Management» Билл Экман поддержал бывшего президента, кандидата в президенты США Дональда Трампа в борьбе за пост главы государства.
«Я собираюсь официально поддержать Дональда Трампа. Уверяю вас, что я принял это решение тщательно, рационально и опираясь на по возможности большое количество эмпирических данных», - написал он в своем микроблоге в Х вскоре после покушения на экс-президента США.
Экман последовал примеру миллиардера Илона Маска, который поддержал Трампа и выразил «надежду на его быстрое выздоровление».