ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի Իսլամական Հանրապետության ազգային անվտանգության գերագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Աքբար Ահմադիանի հետ:
ԱԽ գրասենյակից NEWS.am–ին հայտնում են, որ Ա. Գրիգորյանը ցավակցություն է հայտնել Իսրայել-Իրան 12-օրյա պատերազմի արդյունքում զոհվածների ընտանիքի անդամներին և շուտափույթ ապաքինում մաղթել վիրարվորներին:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Իրան երկկողմ համագործակցության օրակարգային հարցեր:
Ա. Գրիգորյանն ընդգծել է ՀՀ դիրքորոշումը տարածաշրջանային կապուղիների ապաշրջափակման հարցում՝ հիմնված տարածաքային ամբողջականության, ինքնիշխանության և իրավազորության վրա։ Ա.Ա.Ահմադիանը վերահաստատել է  ԻԻՀ դիրքորոշումն ապաշրջափակման հարցում և աջակցություն հայտնել ՀՀ դիրքորոշմանը:
Քննարկվել են նաև տարածաշրջանային վերջին զարգացումները, ինչի շրջանակներում Գրիգորյանն ու Ահմադիանը կարևորել են տարածաշրջանում անվտանգության և կայունության պահպանման հրամայականը:

The Secretary of the Security Council of Armenia held a telephone conversation with the Secretary of the Supreme National Security Council of Iran, Ali Akbar Ahmadian.
According to Armenian News – NEWS.am, the press service of the Security Council of the Republic of Armenia reported that during the conversation, the interlocutors discussed issues on the agenda of bilateral cooperation between Armenia and Iran.
Grigoryan presented the RA's position on unblocking regional channels, based on the principles of territorial integrity, sovereignty, and jurisdiction. In turn, Ahmadian confirmed Iran's position on the issue of unblocking and expressed support for Yerevan's position.
The latest regional developments were also discussed, with Grigoryan and Ahmadian emphasizing the importance of maintaining security and stability in the region.