Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին բացատրել է, թե ինչով է տարբերվում իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցության միլիարդատեր հիմնադիր Բիձինա Իվանիշվիլիից, հաղորդում է Georgia Online-ը։
«Ինձ անընդհատ մեղադրում են 2011-2012 թվականներին ավելի վճռական չգործելու համար, երբ ես հասկացա Իվանիշվիլիի ներկայացրած սպառնալիքը։ Իրականում, ես ամեն ինչ արեցի ընտրարշավի ժամանակ, որպեսզի մարդկանց բացատրեմ, թե ինչ է սպասվում նրանց, եթե Իվանիշվիլին ընտրվի»,- գրել է Սաակաշվիլին սոցիալական ցանցերում։
Ըստ նրա՝ ինքն և Իվանիշվիլին արմատապես տարբերվում են միմյանցից։
«Ավելին անելը նման կլիներ նրան, որ քո ընկերուհին սիրեր ուրիշին, իսկ դու նրան ծեծեիր, վիրավորեիր ու տանը փակեիր։
Եթե ես Իվանիշվիլիին կանգնեցնեի այլ մեթոդների կիրառելով, դա կնշանակեր նրա նման դառնալ և բռնապետություն հաստատել։
Ես դա չէի անի մի պարզ պատճառով. ես ու Իվանիշվիլին արմատապես տարբերվում ենք։
Նա զրոյական կարեկցանք ունի մարդկանց նկատմամբ, իսկ ես սիրում եմ մարդկանց։ Հետևաբար, ես չէի կարող վարվել այնպես, ինչպես այդ վտանգավոր, չարամիտ մարդը։ Հուսով եմ՝ ինձ կհասկանաք»,- նշել է Սաակաշվիլին։

Экс-президент Грузии Михаил Саакашвили рассказал, чем отличается от миллиардера-основателя правящей партии «Грузинская мечта» Бидзины Иванишвили, сообщает Грузия Online.
«Меня постоянно обвиняют в том, почему я не действовал более решительно в 2011–2012 годах, когда понимал угрозу, которую представлял Иванишвили. На самом деле я сделал всё, чтобы во время избирательной кампании объяснить людям, что их ждёт в случае избрания Иванишвили», — написал в соцсети Саакашвили.
По его словам, он и Иванишвили радикально отличаются друг от друга.
«Сделать больше было бы похоже на то, если твоей возлюбленной нравится другой, а ты её избиваешь, наносишь увечья и закрываешь дома.
Если бы я остановил Иванишвили иными методами, это бы означала, что я бы стал похож на него и установил диктатуру.
Я бы этого не сделал по одной простой причине – я и Иванишвили радикально отличаемся.
У него нулевая эмпатия к людям, а я люблю людей. Поэтому, я не смог бы действовать так, как ведет себя этот опасный злоумышленник. Надеюсь, вы меня поймете», - отметил Саакашвили.