Քվեարկել եմ զարգացող, բարեկարգ եւ ավելի հարմարավետ Երեւանի համար: Այս մասին այսօր՝ մայիսի 5-ին, 9/11 ընտրաեղամասում Երեւանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելուց հետո, լրագրողներին հայտարարել է Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը (ֆոտոռեպորտաժ):
«Ընտրել եմ համեստ, հստակ կառավարման տեսակ: Քվեարկել եմ այն մարդու եւ քաղաքական ուժի համար, որ հստակ պատկերացում ունեն Երեւանի քաղաքապետի եւ ընդհանրապես քաղաքապետարանի դերի եւ տեղի մասին Հայաստանի պետական կառավարման համակարգում եւ ընդհանրապես քաղաքականության մեջ»,-ընդգծել է նա:
ՀՀԿ-ի հաղթանակի շանսերի մասին հարցին ի պատասխան, Սերժ Սարգսյանը նշեց, որ այսօր այս պահին, ընտրատեղամասում ժամանակը չէ: «Այս հարցի պատասխանը կլինի երեկոյան»,-ընդգծեց նա:

Я проголосовал за развивающийся, благоустроенный и более удобный Ереван. Об этом заявил президент Армении Серж Саргсян журналистам на избирательном участке 9/11 (фоторепортаж).
Выполнив свой гражданский долг, глава государства заявил собравшимся на участке журналистам, что выбрал четкий вид управления, проголосовал за того человека и политическую силу, которые имеют четкое представление о роли и месте мэра и мэрии Еревана в государственном управлении и в целом в политике.
На вопрос о том, как он оценивает шансы Республиканской партии Армении, Серж Саргсян заявил, что сейчас в этот момент, на избирательном участке, не время говорить об этом, и ответ на этот вопрос будет дан вечером.