Կապանի ավտոգազալցակայանի աշխատակցի նկատմամբ նոյեմբերի 13-ին տեղի ունեցած ավազակային հարձակման տեսագրությունը հրապարակել է shamshyan.com կայքը:
Նշենք, որ  դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ։
Քննչական կոմիտեի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նոյեմբերի 13-ին՝ ժամը 04:30-ին, «Կապանի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից ահազանգ է ստացվել, որ մարմնական վնասվածքներով իրենց մոտ է տեղափոխվել Կապանի բնակիչ Մ.Ավանեսյանը:
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ նա մարմնական վնասվածքն ստացել է նույն օրը՝ աշխատավայրում՝ ավտոգազալցակայանում հարձակման ենթարկվելու հետեւանքով։
Նախնական տվյալներով՝ ժամը 04:00-ի սահմաններում դիմակավորված անձինք, ուրիշի գույքը հափշտակելու նպատակով, մտել են Կապանում գործող ավտոգազալցակայանի տարածք եւ որպես զենք օգտագործվող առարկաներով բռնություն գործադրել աշխատակից Մ.Ավանեսյանի նկատմամբ՝ պատճառելով մարմնական վնասվածքներ՝ ծոծրակոսկրի բաց կոտրվածքի, լանջաթաղի սալջարդ վերքի եւ փակ գանգուղեղային վնասվածքի ձեւով։ Հարձակումը նկատել են մյուս աշխատակիցները, ովքեր շտապել են օգնության, եւ առերեւույթ հանցագործություն կատարած անձինք դիմել են փախուստի։
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ Քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին եւ 4-րդ կետերի հատկանիշներով:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, ինչի արդյունքում հայտնաբերվել են արնանման հետքեր եւ կպչուն ժապավեն։ Հարցաքննվել են մի շարք վկաներ: Հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին ձեռնարկել անհրաժեշտ միջոցներ՝ առերեւույթ հանցագործություն կատարած անձանց հայտնաբերելու եւ վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ:

Сайт shamshyan.com обнародовал видеозапись разбойного нападения на  сотрудника газозаправочной станции города Капан, которое произошло 13 ноября.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Следственного комитета Армении, 13 ноября  в 04:30 из медцентра Капана поступил сигнал о том, что в клинику с телесными повреждениями доставлен житель Капана М.Аванесян.
В результате предпринятых действий выяснилось, что пострадавший  получил телесные повреждения в тот же день в результате  разбойного нападения, которому он подвергся  на работе – на газозаправочной станции.
По предварительным данным, 13 ноября около  04:00 лица в масках проникли на территорию действующей в Капане газозаправочной станции и с целью хищения чужого имущества применили насилие в отношении М.Аванесяна, причинив ему травмы. У пострадавшего диагностированы открытый перелом затылочной кости, ушибы и закрытая травма головы. После того, как на помощь подоспели другие сотрудники газозаправочной станции, заметившие нападавших, последние сбежали.
В  связи с инцидентом  возбуждено уголовное дело по 1 и 4 пунктам 2 части 175 статьи Уголовного кодекса Армении.
Был проведен осмотр места инцидента, обнаружены следы, похожие на кровь, и скотч. Опрошены несколько свидетелей.