Իլինոյս նահանգի ոստիկանությունը պնդում է, որ ձյան առատ տեղումների պատճառով եղանակային ծանր պայմանները, երկու վթարի պատճառ են դարձել Չիկագոյի արագընթաց Kennedy Expressway ավտոճանապարհին ։ Ավտովթարին 34 ավտոմեքենա է մասնակցել, հաղորդում է USA.ONE–ը։
Նահանգի ոստիկանության մամուլի քարտուղարի խոսքով՝ վթարի հետեւանքով 7 մարդ թեթեւ վնասվածքներ է ստացել։ Երկու վթարներն էլ տեղի են ունեցել միեւնույն շրջանում՝ քաղաքի հյուսիսային հատվածում։ Ազգային օդերեւութաբանական ծառայությունը նախազգուշացրել է ձյան առատ տեղումների մասին Չիկագոյում՝ Միչիգան լճին հարող շրջաններում։

Полиция штата Иллинойс утверждает, что тяжелые погодные условия, вызванные снегопадом, стали причиной двух аварий на скоростной автомагистрали Kennedy Expressway в Чикаго. Участниками аварий стали 34 автомобиля, сообщает USA.ONE
Пресс-секретарь полиции штата говорит, что всего 7 человек получили легкие травмы в результате случившихся ДТП. Обе аварии произошли практически в одном районе на автомагистрали в северной стороне города. Национальная метеорологическая служба выпустила предупреждение о сильном снегопаде в понедельник и вторник в районах, прилегающих к озеру Мичиган в Чикаго.