Հյուսիսային Կորեան իր քարոզչական տեսահոլովակում ցուցադրել է ամերիկյան ավիակրի եւ ԱՄՆ-ի Կապիտոլիումը պայթյունը: Այս մասին գրում է New York Magazine-ը՝ Կիմ Չեն Ընին համարելով աշխարհում լավագույնը նման տեսանյութերի պատրաստման մեջ:
Տեսանյութում խրոխտ երաժշտության ներքո Փհենյանում անցնում է զինվորական շքերթը, իսկ հետո պայթում է ամերիկյան ավիակիրը: Նշենք, որ ԱՄՆ-ն Կորեական թերակղզու ափերի մոտ ավիակիրների խումբ է տեղակայել՝ USS Carl Vinson-ի ղեկավարությամբ:
Տեսանյութի վերջում օդ է բարձրանում հրթիռը, որը հարվածում է Կապիտոլիումին: Տեսանյութն ուղեկցվում է լուսագրերով, որոնց իմաստը հետեւյալն է. «Մենք բոլորին ցույց կտանք, թե ինչի է ունակ հզոր երկիրը՝ միջուկային եւ հրթիռային տեխնոլոգիաների առաջատարը»:

Северная Корея в новом пропагандистском видеоролике показала взрыв американского авианосца, а также Капитолия - здания конгресса США в Вашингтоне. Об этом сообщает New York Magazine: издание называет лидера КНДР Ким Чен Ына лучшим в мире изготовителем подобных видео.
На видео под бравурную музыку проходит грандиозный военный парад в Пхеньяне, затем в мареве взрыва исчезает фотография американского авианосца. США направили к берегам Корейского полуострова авианосную группу во главе с USS Carl Vinson, передает Newsru
В конце ролика в небо взмывает ракета, которая, по замыслу авторов, поражает Капитолий - здание парламента в столице США. В своем новогоднем послании Ким Чен Ын заявлял, что страна вступила в завершающую стадию подготовки к запуску МБР, способной поразить американский материк.
Видеоряд сопровождается титрами в духе: "Мы покажем вам, на что способна сильная страна, мировой лидер в ядерных и ракетных технологиях".