Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի մարդու իրավունքների լիազոր, ժողովրդական պատգամավոր Լյուդմիլա Դենիսովան գիտակցությունը կորցրել է ICTV-ի «Խոսքի ազատություն» ծրագրում երկրի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյի  ելույթի ժամանակ:
Օմբուդսմենն ուշաթափվել է այն պահին, երբ Պորոշենկոն խոսում էր ուկրաինացի նավաստիների հետ կապված իրավիճակին Արեւմուտքի արձագանքի մասին, որոնց Կերչի նեղուցում կալանավորել են ռուս սահմանապահները:
Նախագահը ստիպված էր ընդհատել ելույթը եւ Դենիսովային օգնել հատակից վեր բարձրանալ: Հետո նա իր տեղն է վերադարձել եւ հայտարարել. «Տեսեք, թե Դենիսովան հիմա ինչպիսի ծանրաբեռնվածությամբ է աշխատում: Նա օրական 20 ժամ է աշխատում, որպեսզի ուկրաինացի նավաստիներին ազատի»:

Уполномоченная Верховной рады по правам человека, народный депутат Людмила Денисова потеряла сознание в ходе выступления президента страны Петра Порошенко в программе «Свобода слова» на телеканале ICTV.
Омбудсмен упала в обморок в тот момент, когда Порошенко говорил о реакции Запада на ситуацию с украинскими моряками, которые были задержаны российскими пограничниками в Керченском проливе.
Президенту пришлось прервать выступление и помочь Денисовой подняться с пола. Затем он вернулся на свое место и заявил: «Смотрите, с какой нагрузкой сейчас работает Денисова. Она работает по 20 часов в сутки, чтобы освободить украинских моряков».