Փետրվարի 20-ը հայտարարում ենք մեր շարժման նոր սկիզբ, նոր էջ ենք բացում ՀՀ ժողովրդի պատմության մեջ: Այս մասին, այսօր՝ փետրվարի 20-ին, Ազատության հրապարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը (ֆոտոռեպորտաժ):
«Երկրորդ, միասին պայմանավորվել ենք, որ համաժողովրդական պահանջը այս իշխանությունների հեռացման, պետք է դարձնենք համաժողովրդական պայքար: Այսօրվանից սկսած Նիկոլը եւ Նիկոլի իշխանությունըօր ու արեւ չպետք է ունենա Հայաստանում:
Այսօրվանից սկսում ենք նոն-ստոպ բողոքի զանգվածային ակցիաներ: Հիմա մենք բաժանվում ենք 4 ուղղությունների. Մեկ ուղությունը շարժվումէ դեպի Պրոսպեկտ-Ամիրյան, մյուսը շարժվում է Սայաթ Նովա-Ամիրյան: Երրորդ ուղղությունը՝ Բաղրամյան-Մոսկովյան, եւ հաջորդը՝ կինո «Նաիրիի» դիմաց: 4 ուղղություններով մենք կշարունակենք մեր անհնազանդության ակցիաները»,-հայտարարեց նա:
«Քանի Նիկոլը կա, մեր երկրում կայունություն, խաղաղություն, հանգստություն չի լինելու: Սա մեկ գործողությամբ ակցիա չէ, պլանավորված, ծրագրավորված, համառ, հետեւողական գործողությունների արդյունքում հասնելու ենք այս իշխանության հեռացմանը»,-հայտարարեց Իշխան Սաղաթելյանը:

20 февраля объявляем новым стартом нашего движения, открываем новую страницу в истории народа Армении. Об этом заявил во время митинга на площади Свободы в Ереване 20 февраля представитель ВО АРФ Дашнакцутюн Ишхан Сагателян (фоторепортаж).
«Мы договорились, что общенародное требование об устранении этих властей должно быть превращено в общенародную борьбу. Начиная с сегодняшнего дня, Никол и его власть не должны знать, что такое покой.
С сегодняшнего дня мы начинаем массовые акции протеста в режиме нон-стоп. Сейчас мы разойдемся в 4 направлениях. Одна часть направится в сторону проспекта Маштоца-улицы Амиряна, другая – Саят-Нова-Амирян, третья – Баграмян-Московян и одна группа будет напротив кинотеатра «Наири», - заявил Сагателян.
«Пока есть Никол, в нашей стране не будет стабильности, мира, спокойствия. Это не одноразовая акция, в результате запланированных, настойчивых, последовательных действий мы добьемся отстранения этой власти», - сказал оппозиционер.