Ասել, թե դրա մեջ ինչ-որ լուրջ բան կա, որը պետք էր զեկուցել... Չեմ կարծում, թե իմաստ կա ժամանակ ծախսել այդ հարցերի վրա։ Այս մասին փետրվարի 23-ին լրագրողների հետ զրույցում ասել է էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը՝ մեկնաբանելով վարչապետի աշխատակազմի համար նոր ավտոմեքենաներ գնելու նպատակով 70 մլն դրամ հատկացնելու մասին որոշումը, որը կառավարության նիստում հայտնվել էր չզեկուցվող հարցերի ցուցակում։
Նա հավաստիացրել է, որ հարցը գաղտնի չի պահվել՝ պարզաբանելով, որ հակառակ դեպքում լրագրողները դրա մասին չէին իմանա։ Նրա խոսքով՝ հարցը չէր զեկուցվելու, քանի որ դա տեխնիկական որոշում է։ «Բնականաբար, ժամանակ առ ժամանակ ավտոպարկը թարմացվում է»,- նշել է Քերոբյանը։
Նախարարը, ի պատասխան հնչած հարցի, հավաստիացրել է, որ տեղեկություն չունի այն մասին, թե որտեղ են ընթրել Երեւան եկած ադրբեջանցի պատգամավորները։ «Հարցի վերաբերյալ այլ մեկնաբանություններով ես չեմ ցանկանում հանդես գալ։ Չեմ կարծում, թե ռեստորանը, որը մերժել է սպասարկել ընթրիքը, կտուգանվի»,- ասել է նա։

Говорить, что в этом есть что-то серьезное, что нужно было докладывать… Не думаю, что есть смысл тратить время на такие вопросы. Об этом в беседе с журналистами 23 февраля заявил министр экономики Армении Ваан Керобян, комментируя  решение о выделении 70 млн. драмов на покупку новых автомобилей для аппарата премьер-министра, которое на заседании Правительства оказалось в списке вопросов, не подлежащих докладу.
Он заверил, что этот вопрос не держался в секрете, пояснив, что в противном случае журналисты не узнали бы этом. По его словам, вопрос не подлежал докладу, поскольку это техническое решение. «Естественно, время от времени автопарк обновляется», – отметил Керобян.
Министр в ответ на озвученный вопрос заверил, что не владеет информацией о том, где ужинали азербайджанские депутаты, прибывшие в Ереван. «С другими комментариями по этому вопросу я выступать не хочу. Не думаю, что ресторан, отказавшийся от организации ужина, будет оштрафован», – заключил он.