Մենք կհեռացնենք Հայաստանի գործող իշխանություններին, կգա երկրի բարգավաճման ժամանակը։ Այս մասին նոյեմբերի 20-ին Գլխավոր դատախազության շենքի մոտ տեղի ունեցած բողոքի ակցիայի ժամանակ հայտարարել է «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը։
Նա Գլխավոր դատախազությանը մեղադրել է Սահմանադրությունը խախտելու մեջ և կոչ է արել իրավապահներին պահպանել օրենքները, առաջնորդվել Հիմնական օրենքով, չկատարել իշխանությունների ցուցումները և ազատ արձակել բոլոր քաղբանտարկյալներին։ «Հայկական պետականությունը դա կգնահատի, իսկ Փաշինյանի դավաճանական իշխանությունը վաղ թե ուշ կհեռանա», - համոզմունք է հայտնել Մինասյանը։
Բողոքի ակցիայի մասնակիցները նամակ են հանձնել գլխավոր դատախազությանը՝ պահանջելով ազատ արձակել բոլոր քաղբանտարկյալներին։

Мы отстраним нынешние власти Армении, придет время расцвета страны. Об этом во время акции протеста у здания Генеральной прокуратуры 20 ноября заявил секретарь парламентской фракции блока «Армения» Арцвик Минасян.
Он обвинил Генеральную прокуратуру в нарушении Конституции и призвал правоохранителей соблюдать законы, руководствоваться Основным законом, не выполнять указания властей и освободить всех политзаключенных. «Армянская государственная это оценит, а предательская власть Пашиняна рано или поздно уйдет», - выразил уверенность Минасян.
Протестующие передали в Генеральную прокуратуру письмо с требованием освободить всех политзаключенных.