Դամասկոսի համալսարանում Սիրիայի առաջին տիկին Ասմա Ասադի հովանու ներքո Գիտական օլիմպիադաների ազգային կոմիտեն պարգեւներ է շնորհել գիտական հանձնաժողովների անդամներին եւ գիտության ոլորտում աչքի ընկած մի շարք դասախոսների եւ ուսանողների:
Պարգեւներ են ստացել 11 ուսանողներ, որոնք մեծ հաջողությունների են հասել 2014 թ. տարածաշրջանային եւ միջազգային մրցույթներում: Պարգեւատրվել են նաեւ 20 դասախոսներ, որոնք կենտրոնական գիտական հանձնաժողովների անդամներ են մաթեմատիկայի, ֆիզկայի, քիմիայի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների եւ բնական գիտությունների ոլորտներում, եւ 25 այլ անձինք, որոնք պարգեւներ են ստացել ուսուցիչների շրջանում անցկացված առաջին օլիմպիադայում:
2014 թ. սիրիացի ուսանողները մի քանի մրցանակ եւ մեդալներ են ստացել  մաթեմատիկայի, քիմիայի, ֆիզիկայի միջազգային եւ տարածաշրջանային օլիմպիադաներում, փոխանցում է Սիրիայի պետական տեղեկատվական ՍԱՆԱ գործակալությունը:

В Дамасском университете под патронажем первой леди Сирии Асмы Асад Сирийский национальный комитет по научным олимпиадам наградил членов научных комиссий и ряд выдающихся преподавателей и студентов.
Награды получили 11 студентов, которые достигли больших успехов на региональных и международных конкурсах в 2014 году. Награждены также 20 преподавателей, которые являются членами центральных научных комиссий в сферах математики, физики, химии, информационных технологий и естественных наук, и 25 других, которые завоевали награды в первой олимпиаде среди учителей.
По словам министра просвещения Газвана Ваза, «сегодняшний праздник внесёт большой вклад в укрепление образовательных институтов, наряду с другими государственными учреждениям, в противостоянии силам такфиризма и тьмы, которые пытаются разрушить нашу Родину».
В 2014 году студенты из Сирии получили несколько наград и медалей на международных и региональных олимпиадах по информатике, математике, химии и физике, передает сирийское государственное информационное агентство САНА.