Բաղրամյան պողոտայում այս պահին իրավիճակյը լարվել է։
Ինչպես հայտնում է NEWS.am-ի թղթակիցը, ընդդեմ էլեկտրաէներգիայի թանկացման բողոքի ակցիայի մասնակիցներին ոստիկանությունն արգելել է բարձրախոսներ տեղադրել։ Ինչից հետո վեճ է ծագել։
Տարածքում ոստիկանների թիվն աճել է, իրավապահները մի քանի մետր առաջ են եկել եւ արգելապատնեշ կազմել։ Այստեղ է գտնվում նաեւ ՀՀ փոխոստիկանապետ Հունան Պողոսյանը, որը կոչ էր անում ցուցարարներին՝ իրենց շարքերից հանել սադրիչներին։
Երեւանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը մի խումը «հրեշտակների» ուղեկցությամբ փորձում է մոտենալ տեղադրված բարձրախոսներին եւ առգրավել դրանք, սակայն ցուցարարները մեծ շարք են կազմել եւ թույլ չեն տալիս մոտենալ։ «Հեռացեք, հեռացեք», վանկարկում են ցուցարարները։
Ցուցարարներն իրենց հերթին  ոստիկաններին մեղադրում են սադրանքներ հրահրելու մեջ։ Նրանց հաջողվել է պահպանել ձայնային սարքավորումները։

YEREVAN. - The situation in Yerevan’s Baghramyan Avenue is tense at the moment.
Police prohibited the protestors struggling against the electricity price hike to install loudspeakers, Armenian News – NEWS.am correspondent reports.  This was followed by an argument.
The number of the police officers has grown. The law enforcement officers have advanced by a few meters, forming a barricade. Armenian Deputy Chief of Police Hunan Poghosyan - who is also here – urges the protestors to remove provocateurs from among them.
Yerevan Deputy Chief of Police along with the ‘angels’ tries to come up to the installed loudspeakers and seize them, but the protestors have formed a large row and don’t allow them to approach. The protestors scan: “Go away, go away.”