Հայաստանի այն քաղաքական ուժերը, որոնք այսօր սահմանադրական բարեփոխումներին «ոչ» են ասում, 3 տարի առաջ «այո» էին ասում Սահմանադրության փոփոխության համանման տեքստին։ Այս մասին սեպտեմբերի 24-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար Գագիկ Մելիքյանը։
Նրա խոսքով՝ «Ոչ»-ի ճակատի մասնակիցների համար ավելի ճիշտ կլիներ սկզբում ծանոթանալ սահմանադրական բարեփոխումների տեքստին։ «Եվ եթե բովանդակային առաջարկներ կլինեն, նրանք կգտնեն իրենց տեղը։ Բայց բացի «ոչ» ասելուց նրանք որեւէ բովանդակային առաջարկ չեն անում։ Ես համենայն դեպս այնպիսի տպավորություն չեմ ստանում, որ «Ոչ»-ի ճակատում ինչ-որ մեկը ծանոթացել է սահմանադրական բարեփոխումների նախագծին»,- նշել է  Մելիքյանը։
Պատգամավորի խոսքով՝ հոկտեմբերի 5-ին սահմանադրական բարեփոխումների նախագիծը քննարկման է դրվելու։ Իսկ հանրաքվեն, ինչպես հավելեց, Մելիքյանը, կկայանա դեկտեմբերին։

Те политические силы Армении, которые сейчас говорят «нет» конституционным реформам, 3 года назад говорили «да» аналогичному тексту изменений в Конституции. Об этом заявил на пресс-конференции 24 сентября секретарь парламентской фракции правящей Республиканской партии Армении Гагик Меликян.
По его словам, для участников фронта «Нет» правильно было бы сначала ознакомиться с содержанием проекта конституционных реформ. «И если будут содержательные предложения, они найдут свое место. Но кроме того, как говорить «нет», они не представляют каких-либо содержательных предложений. У меня, по крайней мере, не сложилось такого впечатления, что кто-либо во фронте «Нет» ознакомился с содержанием проекта конституционных реформ», - отметил Меликян. 5 октября, согласно депутату, проект  конституционных реформ уже будет поставлен на голосование в парламенте. Референдум по конституционным реформам, добавил Гагик Меликян, пройдет в конце года, в декабре.