Չնայած ադրբեջանա-ղարաբաղյան զինված դիմակայության գոտում ապրիլի 5-ի ժամը 12:00-ի դրությամբ կողմերի միջեւ ձեռքբերված կրակի դադարեցման վերաբերյալ պայմանավորվածության, հակառակորդը պարբերաբար շարունակում է իր սադրիչ գործողություններով ապակայունացնել իրավիճակը, որոնք հաճախ բերում են մահվան ելքով դեպքերի:
ԼՂՀ ՊԲ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ այսօր՝ ժամը 06:30-ի սահմաններում, հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժի կողմից ձեռնարկված նախահարձակ գործողության արդյունքում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 32-ամյա Մարատ Ռաֆայելի Դանիելյանը:
«ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը եւ իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին եւ ծառայակիցներին:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ առաջնային գծում տիրող իրավիճակի սրման ողջ պատասխանատվությունն ընկնում է ադրբեջանական կողմի վրա»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

Несмотря на договоренности о прекращении огня, Азербайджан периодически продолжает посредством провокационных действий дестабилизировать ситуацию.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе Министерства обороны НКР, 21 апреля около 06:30 часов на северном направлении линии соприкосновения (Талыш) в результате обстрела азербайджанских ВС погиб военнослужащий Армии обороны НКР, 32-летний Марат Рафаэлович Даниелян. Для выяснения обстоятельств происшедшего ведется следствие.
«Министерство обороны НКР заявляет, что вся ответственность за обострение ситуации на переднем крае ложится на азербайджанскую сторону», - подчеркивается в сообщении МО НКР.