Հայաստանի կառավարությունն այսօր` ապրիլի 12-ի նիստում, հավանություն է տվել Հայաստանի հանրապետության 2015 թվականի Եվրոպական բարձրագույն կրթական տարածքի նախարարական գագաթնաժողովի, Բոլոնիայի քարտուղարության 4-րդ համաժողովի անցկացման եւ 2012 թ. հուլիսի 1-ից 2015 թ. հուլիսի 1-ը Բոլոնիայի քարտուղարության ստանձնմանը։
Հայաստանի ֆինանսների եւ ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարներին հանձնարարվել է միջոցառումների կազմակերպման եւ անցկացման համար 2013-2015 թթ. պետբյուջեով նախատեսել անհրաժեշտ ֆինանսական միջոցները։

YEREVAN. – During its session on Thursday, the Government of Armenia approved the holding in Armenia of the 2015 Ministerial Summit for European Higher Education Territory and the 4th Conference of the Secretariat of the Bologna Process plus Armenia’s assumption of the 2012-2015 Secretariat of the Bologna Process.
Also, the Finance and the Education and Science ministries were commissioned to plan, in the 2013-2015 state budgets, the necessary funding to organize and hold the aforesaid events.