Բեռլինի ոստիկանությունը հրապարակել է խորհրդավոր «անտառային տղայի» լուսանկարը, ով 9 ամիս առաջ քաղաք է եկել գերմանական անտառից:
Իրավապահները ոչ մի կերպ չեն կարողանում պարզել ժամանակակից «Մաուգլիի» ինքնությունը եւ օգնության համար դիմել են հասարակությանը:
Տղայի ԴՆԹ անալիզի տվյալները համեմատել են բոլոր անհետ կորածների տվյալների հետ, նրան ստուգել են նաեւ «Ինտերպոլի» տվյալների օգնությամբ, բայց` ապարդյուն:
Ինքը` տղան գիտի միայն իր անունը` Ռեյ (այդպես է նրան անվանել հայրը) եւ ծննդյան թիվը` 1994-ի հունիսի 20:
Տղայի ազգային պատկանելիությունը նույնպես չի հաջողվել պարզել: Երբ Ռեյը հայտնվել է Բեռլինում, նա խոսել է անգլերեն: Նրա խոսքով, հայրն ասել է, որ այսօրվա աշխարհում անգլերեն իմանալը շատ կարեւոր է: Մասնագետները եզրակացրել են, որ անգլերենը նրա մայրենի լեզուն չէ: Միաժամանակ, տղան հիմա արդեն շատ վարժ խոսում է գերմաներեն:
Ռեյը շատ արագ ինտեգրվել է քաղաքակիրթ կյանքին, ազատորեն օգտվում է նոթբուքից եւ բջջային հեռախոսից, հաղորդում է NEWSru.com-ը` վկայակոչելով AP-ն:
Ռեյը պնդում է, որ երբ իր մայրը` Դորինը, մահացել է ավտովթարից, ինքը հոր հետ հեռացել է անտառ, որտեղ էլ ապրել են 5 տարի: Երբ 2011-ի օգոստոսին հայրը մահացել է, որդին նրան թաղել է անտառում, թեեւ նա չի կարողացել ցույց տալ, թե որտեղ է հորը թաղել:
Այս ամենը իրավապահների մոտ լուրջ կասկածներ է առաջ բերում Ռեյի ծագման մասին պատմության ճշմարտացիության հետ կապված:

Полиция Берлина опубликовала фотографии загадочного «лесного мальчика», который девять месяцев назад пришел в город из немецкого леса. Правоохранители никак не могут установить личность современного Маугли  и обратились за помощью к общественности.
ДНК мальчика были сверены с данными всех пропавших без вести, его проверяли и по линии Интерпола – все безуспешно.
Сам мальчик знает только свое имя - Рэй (так называл его отец) - и дату своего рождения - 20 июня 1994 года.
Национальную принадлежность мальчика установить также не удается. Когда он только появился в Берлине, Рэй говорил на английском языке. По его словам, отец говорил подростку, что английским языком владеть необходимо, поскольку в мире этот язык очень важен. При этом специалисты сделали вывод, что это не родной язык мальчика. Между тем сейчас подросток уже довольно бегло говорит по-немецки. Кроме того, Рэй очень быстро адаптировался к жизни в цивилизации, он уже с легкостью пользуется ноутбуком и мобильным телефоном, сообщает NEWSru.com со ссылкой на AP.
Рэй утверждает, что, когда его мать Дорин погибла в автокатастрофе, они с отцом ушли в лес, где и жили последние пять лет. Когда в августе 2011 года его отец умер, мальчик похоронил его в яме в лесу под камнями. Однако причин смерти родителя подросток объяснить не может. Не может он также показать место, где похоронил отца, чье тело до сих пор не найдено.