Ռուսական IT-ընկերությունը օն-լայն հեռարձակման հարթակ կառաջարկի Հայաստանի 15 հեռուստաընկերությունների: Այս մասին այսօր հայտարարել է SPB TV կոնտենտի տնօրեն Պետր Շչերբակովը՝ «AppCON – 2013» կոնֆերանսի ժամանակ՝ նվիրված բջջային կոնտենտի զարգացմանը: Կոնֆերանսն անցկացնում է «Տեխնոլոգիական զարգացման կենտրոն» հիմնադրամը ու «ԱրմենԹել» ընկերությունը:
«Արդեն բանակցել ենք Հայաստանի որոշ հեռուստաալիքների հետ, նրանք պատրաստ են հայ հեռուստադիտողներին առաջարկել իրենց ծրագրերը: Մեր որոշումները կօգնեն ստեղծել դիտումների պատմությւոն եւ առաջարկել համանման տեսանյութեր»,-հայտարարել է Շչերբակովը:
SPB TV-ն աշխարհի խոշորագույն ընկերություններից է, որը ինտերնետում վիդեոներ տարածելու լուծումներ է առաջարկում:

Российская ИТ-компания предложит платформу для онлайн-вещания 15 телеканалам Армении через приложение SPB TV. Об этом заявил 22 ноября в Ереване директор по контенту SPB TV Петр Щербаков на конференции «AppCON – 2013», посвященной развитию мобильного контента. Конференцию проводят фонд «Центр технологического развития» и компания «АрменТел».
«Мы уже провели переговоры с несколькими телеканалами в Армении, они готовы предложить армянским телезрителям свои программы через сеть. Наши решения помогут создать историю просмотров и предлагать похожие видео. В онлайн-режиме можно будет смотреть уже не только футбол или новости, но всю сетку передач», – отметил Щербаков.
SPB TV является одним из крупнейших в мире поставщиков решений для передачи видео в интернете, для разных устройств и операционных систем.