Ռուսական IT-ընկերությունը օն-լայն հեռարձակման հարթակ կառաջարկի Հայաստանի 15 հեռուստաընկերությունների: Այս մասին այսօր հայտարարել է SPB TV կոնտենտի տնօրեն Պետր Շչերբակովը՝ «AppCON – 2013» կոնֆերանսի ժամանակ՝ նվիրված բջջային կոնտենտի զարգացմանը: Կոնֆերանսն անցկացնում է «Տեխնոլոգիական զարգացման կենտրոն» հիմնադրամը ու «ԱրմենԹել» ընկերությունը:
«Արդեն բանակցել ենք Հայաստանի որոշ հեռուստաալիքների հետ, նրանք պատրաստ են հայ հեռուստադիտողներին առաջարկել իրենց ծրագրերը: Մեր որոշումները կօգնեն ստեղծել դիտումների պատմությւոն եւ առաջարկել համանման տեսանյութեր»,-հայտարարել է Շչերբակովը:
SPB TV-ն աշխարհի խոշորագույն ընկերություններից է, որը ինտերնետում վիդեոներ տարածելու լուծումներ է առաջարկում:

YEREVAN. – Russian IT company will offer a platform for online broadcasting through SPB TV application to 15 Armenian TV channels. This was stated by content director of SPB TV Pyotr Sherbakov during the conference on development of mobile content sponsored by ArmenTel.
“We have already held talks with several Armenian TV channels, and they are ready to offer Armenian audience their programs on the web. Our solutions will help create history of videos and offer similar video content. You can watch not only football or news, but the entire TV grid,” he said.
SPB TV is one of the world’s largest suppliers of solutions for the transmission of video on the web for different devices and operating systems.