Ադրբեջանական  haqqin.az-ը ուշագրավ հոդված է հրապարակել  տեղացի օլիգարխի եւ իրեն  «Շուշիի գործադիր իշխանության ղեկավար» հռչակած  Բայրամ Սաֆարովի մութ գործարքի մասին:
«Նրանք, ում բախտ է վիճակվել լինել Նովհանի ափերին, գիտեն, որ բարձունքին, որի ստորոտին փարվում են ալիքները, հպարտ շարված են շքեղագույն առանձնատները, որոնք, ամեն ինչից դատելով, տեղացի ճարտարապետների ձեռքի գործը չեն»,- հովվերգական պատկեր է նկարագրում հեղինակը:
«Շքեղագույն առանձնատներից» մեկը պատկանում էր երկրում հայտնի երեք եղբայրներից մեկին՝ АТV-ի նախկին տնօրեն Թաղի Իբրահիմովին: «Նազիմ եւ Հաջի Իբրահիմները դեռ ծաղկում են: Իսկ ահա Տագիից երես է թեքել երկինքը, որը նրան պարգեւել էր եթերը եւ հեքիաթային այդ առանձնատունը: Նրան Երկնքից Երկիր են նետել, եւ, երեւում է՝ ոչ առանց պատճառի», - շարունակում է հեղինակը: «Եվ ահա այդ «պատճառը» նրան ստիպել է հայտնվել թուրքական ափերում եւ ֆեսը գլխին թագի նման դրած խորհել՝ ինչպես պահպանել Խազարի ափերի իր շքեղ վիլլան: Որպեսզի այդ նույն՝ մարդկանց համար անհայտ պատճառով դատախազները այն չպետականացնեն: Իսկ պետությունն էլ կվերցնի եւ այն կտա ղարաբաղյան պատերազմի վետերաններին, որպեսզի այնտեղ վերականգնեն առողջությունը, որն արդեն ոչ մի կերպ չի վերականգնվի: Մի՞թե կարելի է նման սրբապղծություն թույլ տալ»:
«Սզբում օլիգարխը լուր տարածեց, թե իր հրաշքը 4.5 մլն մանաթի դիմաց վաճառել է երգչուհի Ռուհիին: Վախեցած դերասանուհին վճռականորեն հերքեց. «Պետք չէ անտեղի լուրեր տարածել,- զայրացավ նա:- Ես երբեք նման գումարներ չեմ ունեցել»: Որոշ ժամանակ անց Թագին առավել հետաքրքրասերներին հայտարարեց, որ առանձնատունը վաճառել է մոսկվացի գործարարներից մեկին: Եվ այդ խայծը, թվում է, չգործեց: Նման հարուստ գործարարի ոչ լրագրողները, ոչ էլ դատախազները որքան էլ չփնտրեցին, չգտան:
Եվ ահա գաղտնիքը բացահայտվեց: Որոշ հավաստի աղբյուրներից պարզ դարձավ, որ առանձնատունը ձեռք է բերել Շուշիի գործադիր իշխանության ղեկավար Բայրամ Սաֆարովը: Թեեւ տեղեկությունը, որը ներկայացվում է որպես անհերքելի ճշմարտություն, այնուամենայնիվ ինչ-որ լուրջ կասկածներ է հարուցում: Այդ մասին վկայում են հենց Սաֆարովի մեկնաբանությունները:
«Բոլորը կարող են առանձնատուն գնել, ես ո՞չ,- զայրացած ասել էր նա:- Այո, առանձնատունն իմ սեփականությունն է, սակայն բարթերի հիման վրա: Մենք առքուվաճառքի գործարք չենք կնքել: Մենք պարզապես փոխանակում ենք կատարել:
Ինչն են ինչով փոխանակել, Բայրամ Սաֆարովը, որքան էլ նրան չեն հարցաքննել, չի հստակեցրել: Արդյո՞ք առանձնատունը Շուշիի դիմաց»,- հեգնում է հեղինակը:
ՄԻԵԴ-ը Ադրբեջանում մի շարք ԶԼՄ-ների արգելափակումը Մարդու իրավունքների պաշտպանության կոնվենցիայի խախտում է ճանաչել
ՄԻԵԴ-ը պարտավորեցրել է Ադրբեջանի կառավարությանը յուրաքանչյուր դիմողի 6000 եվրո փոխհատուցում վճարել։
Մեթյու Միլլեր. ԱՄՆ-ն խորապես մտահոգված է Ադրբեջանում քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների ձերբակալություններով
Մենք խորապես մտահոգված ենք Ադրբեջանում քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների...
Abzas Media-ի գործով ձերբակալվել է ադրբեջանցի տնտեսագետ Ֆարիդ Մեհրալիզադը
2023 թվականի նոյեմբերի վերջին Abzas Media գրասենյակում խուզարկություն է իրականացվել, որի արդյունքում, ըստ ոստիկանության, հայտնաբերվել է 40 հազար եվրո...

Азербайджанское издание haqqin.az опубликовало интересную статью касательно темной сделки между местным олигархом и провозгласившим себя «главой исполнительной власти Шуши» Байрамом Сафаровым.
«Те, кому довелось побывать на Новханинском прибрежье, знают, что на возвышенности, у подножия которой лебезят бирюзовые волны, гордо высится череда роскошнейших особняков, выстроенных, судя по всему, нездешними архитекторами», - описывает идиллическую картину автор.
Один из «роскошнейших особняков» принадлежал одному из трех известных стране братьев-небожителей, бывшему боссу АТV – Таги Ибрагимову. «Назим и Гаджи Ибрагим еще цветут и пахнут. А вот от Таги небеса, одарившие его владычеством эфира и этим сказочным особняком, отвернулись. Столкнули с небес на землю. Видимо, было за что», - продолжает автор: «И именно это «за что» принудило его податься к турецким берегам, и водрузив на голову феску, как корону, крепко задуматься, как уберечь оставленную им у берегов Хазара свою виллу невиданного великолепия. Дабы из-за того самого, не оглашенного людям «за что», прокураторы не отписали бы её государству. А государство (за ним не заржавеет!) возьмет да и отдаст её инвалидам Карабахской войны, чтобы они там поправляли здоровье, которое уже ничем не поправишь. Ну разве можно допустить такое кощунство?!».
«Сначала олигарх распространил слух, что свое чудо за бросовые 4.5 млн. манатов продал певице Рухи. Перепуганная актриса решительно открестилась: «Не надо возводить напраслину! – взвинтилась она.- У меня сроду таких сумасшедших деньжищ не было!». Недолго досадуя, Таги особо любопытным объявил, что он продал виллу одному из московских бизнесменов. И этот крючок с, казалось бы, убедительной насадкой не сработал. Такого богатея ни пронырливые журналюги, ни во все проникающие прокураторы, как не искали, найти не смогли.
И вот тайное, наконец, стало явным. Из неких достоверных источников стало известно – виллу приобрел глава исполнительной власти Шуши Байрам Сафаров. Хотя она, эта информация, выдается за чистую монету, все-таки вызывает серьезные сомнения. Об этом свидетельствует комментарий самого Сафарова.
«Все могут покупать виллы, а я нет? – не без ярости выпалил он. – Да, вилла перешла в мою собственность, однако на основе бартера. Мы не совершали сделки купли-продажи. Мы  просто обменялись»
Что на что они поменяли, Байрам Сафаров, как его не уламывали - не уточнил. Неужели виллу на Шуши?», - иронизирует автор.
Парламент Азербайджана предложил президенту назначить досрочные выборы
За принятие обращения проголосовали 105 депутатов…
Азербайджанский парламент 21 июня объявит о досрочном прекращении своих полномочий
После этого Милли Меджлис обратится к президенту страны Ильхаму Алиеву  с просьбой назначить внеочередные выборы...