Առնվազն 50 պաղեստինցի՝ այդ թվում՝ ՄԱԿ-ի դպրոցում թաքնված փախստականներ են սպանվել իսրայելական ռմբակոծությունների եւ ցամաքային մարտերի արդյունքում:
Գազայի հատվածի առողջապահության նախարարությունը ճշգրտել է օրվա սկզբում Ջեբալի քաղաքի ՄԱԿ-ի դպրոցում ամենաարյունահեղ ռմբակոծության զոհերի թիվը, որի պատասխանատվությունը պաղեստինցիները դրել են իսրայելական բանակի վրա: Ճշգրտված տվյալներով՝ այնտեղ 13 մարդ է զոհվել: Ավելի վաղ հաղորդվում էր 20 սպանվածների մասին:
Գազայի հատվածի հարավում գտնվող Ռաֆահ քաղաքում սպանված է մի ամբողջ ընտանիք՝ 10 անդամից բաղկացած, ասում են բժիշկները: Ընդհանուր առմամբ, կեսգիշերից իսրայելական գործողության արդյունքում զոհերի թիվը հաշվվում է 47 անուն: Ռազմական արշավի 22-րդ օրվա տվյալներով, ռազմական գործողություններին զոհ են գնացել անկլավի 1267 բնակիչ, ավելի քան 7.1 հազարը վիրավորվել, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:

Почти 50 палестинцев, в том числе беженцы, укрывшиеся в школе ООН, погибли 30 июля в ходе израильских бомбардировок и наземных боев.
Минздрав сектора Газы скорректировал число жертв самого кровопролитного обстрела с начала дня — школы ООН в северном городе Джебалии, вину за который палестинцы возложили на израильскую армию. По уточненным данным, там погибли 13 человек. Ранее сообщалось о 20.
В городе Рафахе на юге сектора Газа убита целая семья из десяти человек, говорят медики. Всего с полуночи список жертв израильской операции пополнился 47 именами. К 22-му дню военная кампания унесла жизни 1267 жителей анклава, более 7,1 тысячи ранены, сообщает РИА Новости.