ԱՄՆ կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի հետախուզության հատուկ հանձնաժողովի նախագահ Մայք Ռոջերսը (Միչիգան նահանգից Հանրապետական) Fox News հեռուստաալիքի եթերում հայտարարել է, որ մի քանի հարյուր ԱՄՆ քաղաքացիներ են ընդգրկված «Իսլամական պետություն» խմբավորման շարքերում:
Ըստ Ռոջերսի, մի քանի հարյուր ԱՄՆ քաղաքացիներ կան, ովքեր «առնվազն մեկ անգամ մեկնել են (Սիրիա կամ Իրաք), մասնակցել մարտական գործողությունների («Իսլամական պետության» կողմից) եւ մարզվել նրանց հետ»:
«Նրանց մի մասը վերադարձել է (ԱՄՆ), ոմանք գնացել են Եվրոպա»,- Ռոջերսի խոսքերն է մեջբերում Gazeta.ru-ն:

Председатель спецкомитета по разведке палаты представителей конгресса США Майк Роджерс (республиканец, от штата Мичиган) в эфире телекомпании Fox News заявил, что несколько сотен американских граждан входят в ряды группировки «Исламское государство».
По словам Роджерса, есть несколько сотен граждан США, «которые по меньшей мере однажды ездили (в Сирию или Ирак), участвовали (в боях на стороне ИГ) и тренировались с ними».
«Некоторые из них вернулись (в США), некоторые уехали в Европу», — сказал Роджерс, сообщает Газета.Ру