Sony-ն մտադիր է խելացի ժամացույց ստեղծել, որի էկրանն ու պատյանն էլեկտրոնային թղթից կլինեն: Այս մասին գրում է Gazeta.ru-ն՝ վկայակոչելով ընկերության աղբյուրին:
Պատկերը ցուցադրվելու է ոչ միայն ժամացույցի թվատախտակին, այլեւ դրա մակերեւույթին: Այդպիսով, հնարավոր կլինի փոխել սարքի արտաքին տեսքը:
Ժամացույցի մշակմամբ զբաղվում է ընկերության նորարարական բաժանմունքը, որն այս տարի է ստեղծվել: Բացի «թղթե» սմարթժամացույցից, այդ դեպարտամենտում է ստեղծվել MESH նախագիծը. տարբեր գաջեթների նախատիպերի ստեղծման համար կոնստրուկտոր:

Sony намерена создать умные часы, дисплей и корпус которых выполнены из электронной бумаги, сообщает Gazeta.ru со ссылкой на источник в компании.
Как уточняет истчоник, изображение будет демонстрироваться не только на «циферблате» часов, но и на их поверхности. Таким образом, можно будет изменять внешний вид устройства.
Над часами работает инновационное подразделение компании, созданное в этом году. Помимо «бумажных» смартчасов, в этом департаменте создан проект MESH - конструктор для создания прототипов различных гаджетов.