Մարտի 3-ին, ժամը 12.00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից NEWS.am-ը տեղեկացավ, որ  ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ, մարտի 3-ին՝ ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Կառավարությունն առաջարկել է Ազգային ժողովին արտահերթ նիստ գումարել Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության արտահերթ նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 70-րդ հոդվածով` ՀՀ կառավարությունը որոշել է առաջարկել ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահին 2015 թ. մարտի 3-ին ժամը 12:00-ին գումարել ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` օրակարգում ընդգրկելով «Շահութահարկի մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ և փոփոխություն կատարելու մասին», «Շրջանառության հարկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», «Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի վարձատրության, սպասարկման և անվտանգության ապահովման մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ և փոփոխություն կատարելու մասին», «Հուղարկավորությունների կազմակերպման և գերեզմանատների ու դիակիզարանների շահագործման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», «Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», «Անձնական տվյալների պաշտպանության մասին» ՀՀ օրենքների նախագծերը՝ հարակից օրենքներով և 1951 թ. հոկտեմբերի 31-ին ընդունված «Միջազգային մասնավոր իրավունքի մասին» Հաագայի խորհրդաժողովի կանոնադրությունը:

Внеочередное заседание Национального Собрания Армении будет созвано 3 марта в 12:00.
Как сообщили корреспонденту Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе законодательного органа Армении, решением спикера парламента Галуста Саакяна, согласно статье 70 Конституции Армении, по инициативе Правительства Армении, в 12:00 3 марта будет созвано внеочередное заседание НС Армении по повестке инициатора.
Ранее сообщалось, что Правительство Армении предложило Национальному Собранию страны созвать внеочередное заседание. Такое решение было принято на внеочередном заседании Правительства Армении 27 февраля, которое вел премьер-министр Овик Абрамян. Руководствуясь статьей 70 Конституции Армении, решено  предложить председателю Национального Собрания созвать внеочередное заседание парламента 3 марта 2015 года в 12:00. Парламенту предлагается включить в повестку заседания проекты законов Республики Армения о внесении изменения и дополнений в закон РА «О налоге на прибыль», о внесении изменения и дополнений в закон РА «О вознаграждении, обслуживании президента Республики Армения и обеспечении его безопасности», о внесении изменений и дополнений в закон РА «Об организации похорон и эксплуатации кладбищ и крематорий», о внесении изменений и дополнений в закон РА «О гражданстве Республики Армения», проект закона «О защите персональных данных» со связанными законами и принятый 31 октября 1951 года Устав Гаагской конференции по международному частному праву.