ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարեւոր գործերի քննության գլխավոր վարչության վարույթում քննվող քրեական գործով այսօր մեղադրանք է առաջադրվել հուլիսի 25-ին ձերբակալված Տիգրան Խաչատրյանին:
ՀՀ Քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ նախաքննության ընթացքում ձեռնարկված քննչական եւ դատավարական գործողությունների արդյունքում ապացույցներ են ձեռք բերվել առ այն, որ Տ.Խաչատրյանը Գորիսի «Սդղի գյոլ» կոչվող տարածքում մայիսի 2-ին տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ բռնություն է գործադրել Հարություն Զաքարյանի նկատմամբ` վերջինիս առողջությանը պատճառելով ծանր մարմնական վնաս:
Ապացույցների համակցությամբ` Տ.Խաչատրյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Նույն օրը քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան` նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ:
Հաշվի առնելով քրեական գործի հասարակական մեծ հնչեղությունը` քննության արդյունքներով կայացվող դատավարական որոշումների մասին կշարունակվի տեղեկությունների պարբերաբար տրամադրումը:

По уголовному делу, расследуемому в производстве Главного управления по расследованию особо важных дел Следственного комитета Армении, 27 июля предъявлено обвинение задержанному 25 июля сыну губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна Тиграну Хачатряну.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Следственного комитета Армении, в результате следственных и процессуальных действий, предпринятых в ходе предварительного следствия, были добыты доказательства того, что Тигран Хачатрян во время спора 2 мая применил насилие в отношении Арутюна Закаряна, причинив здоровью последнего тяжелое телесное повреждение.
Тиграну Хачатряну предъявлено обвинение по ч. 1 ст. 112 УК Армении. Следователь в тот же день представил ходатайство в суд по поводу применения ареста в качестве меры пресечения в его отношении. Предварительное следствие продолжается.
Напомним, что Тигран Хачатрян подозревался в нанесении тяжких телесных повреждений гражданину Арутюну Закаряну. Драка на окраине Гориса произошла 2 мая. Один из ее участников, Мушег Закарян, получил средние повреждения, другой, Арутюн – тяжелые.