ԼՂՀ պաշտպանության բանակը հերքում է, որ ադրբեջանական կողմն այսօր՝ հուլիսի 29-ին, ոչնչացրել է հայկական անօդաչու սարք:
NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում, ՊԲ մամուլի խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը, անդրադառնալով Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությանը, մասնավորապես ասաց. «Իրականությանը չի համապատասխանում: Եթե հավատանք ադրբեջանական քարոզչությանը, ապա ադրբեջանական կողմն ամեն օր հայկական անօդաչու սարք է ոչնչացնում»:
Նշենք, որ haqqin.az-ի փոխանցմամբ՝ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է, որ ոչնչացված անօդաչու սարքը թռիչքներ էր իրականացնում Աղդամի ուղղությամբ:

STEPANAKERT. – The Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Defense Army refutes that the Azerbaijani side downed an Armenian unmanned aerial vehicle (UAV) on Wednesday.
NKR Defense Army Spokesperson Senor Hasratyan, speaking to Armenian News-NEWS.am, commented on the Azerbaijan Ministry of Defense (MOD) statement to this effect, and specifically said: “It is false. If we believe in the Azerbaijani propaganda, the Azerbaijani side destroys an Armenian unmanned aerial vehicle every day.”
As per Haqqin.az news agency of Azerbaijan, the country’s MOD had stated that the “downed” drone was conducting flights toward Aghdam town.