Մեքսիկայի իշխանությունները ձերբակալել են թմրաբիզնեսով զբաղվող Խեսուս Նավարետե Կաստելանային (մականունը՝ «Պապայա»): Նա ամերիկյան ՀԴԲ-ի կողմից ամենաորոնվող հանցագործների ցանկում է: Այս մասին հաղորդել է Մեքսիկայի գլխավոր դատախազությունը:
Կասկածյալի նկատմամբ 2011 թվականի հունվարից կալանքի եւ ԱՄՆ-ին հանձնելու որոշում կա: «Պապայային» մեղադրում են հանցավոր գործունեությանն առնչություն ունենալու մեջ, որոնք ուղղված են քաղաքացիների առողջությանը, ինչպես նաեւ թմրանյութերի վաճառքի մեջ, հաղորդում է «ՌԻԱ նովոստին»:
Նրան ձերբակալել են Մեքսիկայի գլխավոր դատախազության քրեական հետաքննությունների գործակալության աշխատակիցները, Տոլուկա քաղաքի մոտ:

Власти Мексики задержали наркодельца Хесуса Наваррете Кастелана по прозвищу «Папайя», входившего в список наиболее разыскиваемых ФБР США преступников, сообщила в среду генеральная прокуратура латиноамериканской страны.
В отношении подозреваемого с января 2011 года действует ордер на задержание с целью выдачи правосудию США. Его обвиняют в причастности к преступным действиям, направленным против здоровья граждан, а также в участии в наркоторговле, передает РИА Новости
Задержан «Папайя» был сотрудниками Агентства криминальных расследований генпрокуратуры Мексики в районе города Толука.