ԱՄՆ նախագահի անվտանգության հարցերով նախկին խորհրդական Մայքլ Ֆլինի կողմից հնարավոր խախտումների մասին Պենտագոնի նախաձեռնած հետաքննությունը օրինական է , հայտնել է Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Շոն Սփայսերը, փոխանցում է «Ամերիկայի ձայնը»։
Պատասխանելով ՊՆ-ի անցկացրած հետաքննության մասին հարցին, Սփայսերը ասել է «Դա օրինական է։ Եթե նրանք համարում են, որ խախտում է տեղի ունեցել, ապա Պենտագոնի գլխավոր տեսուչի գրասենյակը պետք է հետաքննի այն։ Մենք ողջունում ենք դա»։
Պենտագոնի գլխավոր տեսուչը սեփական հետաքննություն է սկսել, որպեսզի պարզի, արդյոք Մայքլ Ֆլինն առանց իշխանությունների թույլատվության հոնորարներ է ընդունել օտարերկրյա աղբյուրներից։

Со стороны Пентагона было правомерно начать расследование возможных нарушений со стороны бывшего советника президента по национальной безопасности Майкла Флинна в связи с его поездкой в Россию в 2016 году. Об этом заявил пресс-секретарь Белого дома Шон Спайсер, передает «Голос Америки».
Отвечая на вопрос о расследовании, проводимом минобороны, Спайсер сказал: «Это правомерно. Если они полагают, что имело место нарушение, то офис генерального инспектора министерства должен в этом разобраться. Мы приветствуем это».
Генеральный инспектор Пентагона проводит собственное расследование, чтобы выяснить, принимал ли бывший советник президента по национальной безопасности Майкл Флинн гонорары из иностранных источников без разрешения властей.