ԱՄՆ ՌԾՈՒ օդանավը, որտեղ 11 մարդ կար, վթարի է ենթարկվել Խաղաղ օվկիանոսում, Օկինավա կղզու մոտ, ասվում է ԱՄՆ ՌԾՈՒ Յոթերորդ նավատորմի հրամանատարության հայտարարության մեջ, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին։
«ԱՄՆ ՌԾՈՒ օդանավը՝ 11 ուղեւորներով ու անձնակազմի անդամներով, վթարի է ենթարկվել օվկիանոսում ՝ Օկինավա կղզուց հարավ արեւելք, այսօր մոտավորապես ժամը 14։45-ին»,- ասվում է հայտարարության մեջ։
Օդանավը վթարի է ենթարկվել երբ մոտենում էր «Ռոնալդ Ռեյգան» ավիակրին, որը գտնվում էր Ֆիլիպինյան ծովում։
Հիմա իրականացվում է փրկարարական գործողություն։ Ավիակրի բուժանձնակազմը փրկվածներին անհրաժեշտ օգնություն կցուցաբերի։ Վթարի պատճառների մասին չեն հայտնում։

Воздушное судно ВМС США, на борту которого находилось 11 человек, потерпело крушение в Тихом океане у острова Окинава, говорится в заявлении командования Седьмого флота ВМС США, передает РИА Новости
«Воздушное судно ВМС США, на борту которого были 11 членов экипажа и пассажиров, потерпело крушение в океане к юго-востоку от острова Окинава сегодня приблизительно в 14.45», — говорится в заявлении.
Воздушное судно потерпело крушение на подходе к авианосцу «Рональд Рейган», который находился в Филиппинском море.
В настоящее время проводится спасательная операция пассажиров и членов экипажа воздушного судна. Медицинский персонал на авианосце «Рональд Рейган» окажет им необходимую помощь. О причине крушения не сообщается.