«Ժողովուրդ» թերթը գրում է.  «Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ԱԺ ամբիոնից երեկ անուղղակի մեղադրանքներ է հնչեցրել Սերժ Սարգսյանի եւ ՀՀԿ-ի հասցեին: ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը հիշեցրել է Կարապետյանի` 2017թ. դեկտեմբերի 27-ի հարցազրույցը, որտեղ նա ասել էր, թե ապագա վարչապետի հարցում անորոշությունը բացասաբար է ազդում նաեւ բիզնեսի վրա:
Հիմա ի՞նչ կարծիքի եք՝ հարցին Կարեն Կարապետյանը վերահաստատել է մի քանի ամիս առաջ արած հայտարարությունը` ասելով. «Ես ընդունում եմ փաստը, որ մարդիկ կան, բիզնես կա, որը դրա վրա արձագանքում ա: Ես ասել եմ, որ դա այդպես է: Եվ լիքը մարդ կա, որ դրան արձագանքում է»:
Փաստորեն, Կարեն Կարապետյանն արդեն երկրորդ անգամ Սերժ Սարգսյանին ու ՀՀԿ-ին մեղադրում է բիզնեսի կայացմանը խանգարելու մեջ: Ի վերջո, ապագա վարչապետի թեկնածուին որոշելու է իշխող ՀՀԿ-ն, որը խորհրդարանում ունի բացարձակ մեծամասնություն:
Բայց հետաքրքիրն այն է, որ Կարեն Կարապետյանն էլ նույն այդ ՀՀԿ-ում ամենավերջին դեմքը չէ. նա այդ կուսակցության առաջին փոխնախագահն է, հետեւաբար ինքն էլ անմասն չէ այդ գործընթացներից»:
«Հրապարակ». Տավուշի մարզպետը հացրի սեղանի շուրջ փորձել է լվանալ գյուղացիների գլուխները
Քանի որ Ղալումյան եղբայրները եւ տավուշցի ՆԳ նախարար Վահե Ղազարյանը հեղինակություն են վայելում իրենց...

YEREVAN. – Prime Minister Karen Karapetyan on Wednesday made indirect accusations against President Serzh Sargsyan and the ruling Republican Party of Armenia (RPA), from the National Assembly rostrum, according to Zhoghovurd (People) newspaper..
“[Opposition] MP Edmon Marukyan recalled Karapetyan’s (…) interview where he had said that uncertainty over the future prime minister [of the country] negatively affects business as well.
“To the question, ‘What do you think now?’ Karen Karapetyan reaffirmed the statement [he] made several months ago saying: ‘I accept the fact that there are people who, there is business which react to this. I’ve said that it is so. And there are plenty of people who react to it.’
“In fact, Karen Karapetyan accuses Serzh Sargsyan and the RPA already for the second time of hindering business development [in Armenia].
“Ultimately, the ruling RPA, which has absolute majority in parliament, will determine the candidate for future prime minister.
“But the interesting [thing] is that Karen Karapetyan also is not the most last person in that same RPA. He is first vice chairman of that party; therefore he, too, is not detached from those processes,” wrote Zhoghovurd.