Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հանդիպել է ՌԴ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Էլլա Պամֆիլովայի հետ, ով հանձնել է նրան պետության ընտրված ղեկավարի վկայականը, հաղորդում է «Ինտերֆաքս»-ը:
Պամֆիլովան հայտարարել է անցած նախագահական ընտրություններին ռուսների վստահության ռեկորդային 88 տոկոսանոց մակարդակի մասին: «Իրականում սա իսկապես վստահության շատ բարձր մակարդակ է: Հարցումներ են անցկացվել նույնիսկ արդեն ընտրություններից հետո՝ մինչեւ 88 տոկոս: Այսինքն, ընտրությունների հավաստիությանը կողմ է մեր քաղաքացիների ճնշող մեծամասնությունը կողմ է ընտրությունների հավաստիությանը եւ առաջին անգամ՝ մինչեւ 88 տոկոս»,- ասել է Պամֆիլովան:
Բացի այդ, ԿԸՀ ղեկավարը նշել է, որ առաջին անգամ քվեաթերթիկների կոդավորման QR համակարգի կիրառման շնորհիվ արդեն քվեարկության օրվա գիշերվա ժամը 3-ից հետո քվեաթերթիկների 99.99 տոկոսն արդեն մշակվել էր:
Պուտինն իր հերթին նշել է, որ երկրի նախագահի անցած ընտրությունները  «ամենամաքուրն ու թափանցիկն էին երկրի ողջ պատմության ընթացքում»:
Կրեմլը՝ Թրամփից Պուտինին շնորհավորանքի բացակայության մասին. Առավոտը երեկոյից ավելի իմաստուն է
Դա չպետք է ոչ բարեկամական քայլ համարել…
Ռուսաստանի Լիբերալ–դեմոկրատական կուսակցությունն ընտրության արդյունքները բողոքարկելու իմաստ չի տեսնում

Президент РФ Владимир Путин встретился с председателем ЦИК Эллой Памфиловой, которая вручила ему удостоверение избранного главы государства, передает Интерфакс
Памфилова заявила о рекордных 88% уровня доверия россиян к прошедшим президентским выборам. «На самом деле, действительно очень высокий уровень доверия. Даже уже после выборов были проведены опросы - до 88%. То есть достоверность выборов поддерживают подавляющее большинство наших граждан, и впервые до 88% дошло», - сказала она.
Кроме того, глава ЦИК рассказала, что, благодаря впервые примененной системе QR-кодирования избирательных бюллетеней, уже в три часа ночи после дня голосования на президентских выборах было обработано 99,99% бюллетеней.
В свою очередь, Путин отметил, что прошедшие выборы главы государства были «самыми чистыми и прозрачными за всю историю страны».
В ЛДПР не видят смысла обжаловать итоги выборов
Тактика у партии ЛДПР на протяжении 25 лет неизменна. И 25 лет она даёт свой результат, и у партии есть свой электорат…