Թուրքիայի քրդական «Ժողովուրդների դեմոկրատական» (HDP) կուսակցության հայ փոխնախագահ, Ստամբուլից ընտրված պատգամավոր Կարո Փայլանը առաջիկա ընտրություններում պատգամավորի թեկնածու առաջադրվելու հետ կապված Twitter–ում գրառում է կատարել։
Կարո Փայլանը Twitter–ի իր էջում Դիարբեքիրում պատգամավորի թեկնածու առաջադրվելու հետ կապված երեք լեզվով՝ հայերենով, քրդերենով ու թուրքերենով գրել է. «Բարեւ, Տիգրանակերտ։ Հպարտ եմ, որ Դիարբեքիրում եմ պատգամավորի թեկնածու։ Հաջողություն մեզ»։
Հիշեցնենք, որ Թուրքիայում արտահերթ խորհրդարանական ու նախագահական ընտրությունները տեղի են ունենալու հունիսի 24-ին։  Գործող խորհրդարանի հայ պատգամավորներ Կարո Փայլանը եւ Մարգար Եսայանը կրկին թեկնածուներ են առաջադրվել իրենց կուսակցությունների կողմից, սակայն Սելինա Դողանին չեն առաջադրել։

Горжусь тем, что являюсь кандидатом в депутаты от Диарбекира. Об этом написал на своей странице в «Twitter» депутат-армянин парламента Турции Каро Пайлян.
«Здравствуй, Тигранакерт! Горжусь тем, что являюсь кандидатом в депутаты от Диарбекира. Удачи нам!», - написал Пайлян в соцсети на армянском, турецком и курдском языках.
Отметим, что вице-председатель курдской Демократической партии народов Турции, избранный депутатом парламента от Стамбула, Каро Пайлян  в этот раз  будет  выдвинут  кандидатом в депутаты  в другом округе. ДПН готовится на предстоящих 24 июня парламентских выборах в Турции выдвинуть кандидатуру Каро Пайляна уже от Диарбекира.