Շատ հաջող եւ արդյունավետ այց ենք ունեցել Վրաստան, որը հայ-վրացական հարաբերությունները նոր մակարդակի կբարձրացնի: Այս մասին այսօր՝ հունիսի 1-ին, կառավարության նիստի սկզբում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը
Այդուհանդերձ վարձապետը նկատեց, որ Թբիլիսիում տեղեկացել է մի խնդրի մասին, որ զբոսաշրջիկներով ավտոբուսը Բագրատաշենի անցակետից մուտք է գործել Հայաստանի տարածք եւ մոտ 30-40 կմ վարելուց հետո շրջվել, վերադարձել է Վրաստան։
«Ավտոբուսի վարորդը պատճառաբանել է, որ այս ճանապարհներով վարելու դեպքում իր թանկարժեք ավտոբուսը ջարդուփշուր կլինի: Տրանսպորտի նախարարից ուզում եմ տեղեկանալ, թե ճանապարհների վերանորոգման ինչ ծրագրեր կան»,-հարցրեց վարչապետը։
Ի պատասխան, ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Աշոտ Հակոբյանն ասաց, որ առավել վատ վիճակ է Իջեւան - Նոյեմբերյան ճանապարհահատվածում. «Ուսումնասիրությունները կատարված են, նախագիծը կա, այսօր տեխնիկան տեղափոխված է, այսօր-վաղը կսկսվի շինարարությունը: 17․8 կմ ճանապարհի մասին է խոսքը: Մենք մի փոքր ընդլայնելու համար նաեւ տնտեսում ունենք մրցույթներից: Միգուցե ընդլայնենք շինարարական աշխատանքները»: Նա նշեց, որ երեք առանձին ընկերություններ են աշխատելու:
Փաշինյանը զգուշացրեց, որ բոլորը պետք է պատասխանատու լինեն որակի համար. «Որ մեկ, երկու, երեք ձմեռից հետո նորից չունենանք քարուքանդ ճանապարհ»:

YEREVAN. – The visit to Georgia was rather successful and efficient and raises Armenia-Georgia relations to a new level, Armenian PM Nikol Pashinyan said during the meeting of the Cabinet on Friday.
In Tbilisi PM was informed about a bus with tourists that crossed the border checkpoint to enter Armenia and turned round after passing 30 or 40 kilometers.
“The bus driver said his expensive vehicle will be broken if he continues his way. I want to ask the transport minister about the road repair projects that are underway,” PM said.
In response, the Minister of Transport, Communications and Information Technologies Ashot Hakobyan said that the worst situation is with Ijevan-Noyemberyan road.
“Studies have been carried out, and there is a project, and equipment has been installed. The construction work is starting soon,” the minister said.