ԱՄՆ-ի եւ ԿԺԴՀ-ի ներկայացուցիչները փոխգործակցությունը, հնարավոր է շարունակեն արդեն հաջորդ շաբաթ: Նրանք կքննարկեն հարցեր, որոնք չեն ներառվել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի եւ Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընի հունիսի 12-ի հանդիպման հայտարարության մեջ: Այս մասին չորեքշաբթի Սեուլում հայտարարել է ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոն, հաղորդում է  Reuters գործակալությանը:
Ըստ նրա, փոխգործակցությունը կշարունակվի  «հաջորդ շաբաթ կամ մոտավորապես այդ ընթացքում»:
Ընդհանուր առմամբ նա նշել է, որ ԱՄՆ-ն հետագա 2.5 տարում ակնկալում է ԿԺԴՀ-ի զինաթափումը: Ընդ որում Փհենյանում հասկանում են, որ մանրակրկիտ ստուգում կպահանջվի:

Представители США и КНДР продолжат взаимодействие уже, возможно, на следующей неделе, они будут обсуждать вещи, которые не вошли в заявление по итогам прошедшей 12 июня встречи президента Соединенных Штатов Дональда Трампа и северокорейского лидера Ким Чен Ына. Об этом в среду, находясь в Сеуле, сообщил госсекретарь США Майкл Помпео, высказывания которого передает ТАСС со ссылкой на агентство Reuters.
По его словам, взаимодействие продолжится «на следующей неделе или около того».
В целом, добавил он, США рассчитывают на разоружение КНДР в течение следующих 2,5 лет, при этом в Пхеньяне понимают, что потребуется тщательная проверка и верификация.