Նոյեմբերի 1 ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը աշխատանքային այցով ժամանեց Լիբանանի Հանրապետություն։ Օդանավակայանում Նախարար Տոնոյանին դիմավորեց Լիբանանի պաշտպանության նախարար Յաքուբ Սարրաֆը։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում տեղեկացրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Երկու բարեկամ երկրների պաշտպանության նախարարները ողջունելով իրար, ունեցան կարճ քննարկում։
Այսօր՝ նոյեմբերի 2 ին առավոտյան ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը այցելեց Լիբանանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարություն։ Պատվո պահակախմբի ողջույնից հետո Դավիթ Տոնոյանը ծաղկեպսակ դրեց Լիբանանի նահատակված զինվորների հուշարձանին եւ վառեց անմար կրակը։ Այնուհետեւ երկու նախարարները ունեցան աշխատանքային հանդիպում։
Քննարկվեցին համագործակցության համատեղ ծրագրեր տարածաշրջանային եւ միջազգային անվտանգության հարցեր։ Հանդիպման ավարտին Երկու նախարարները ստորագրեցին Ռազմական համագործակցության մասին համաձայնագիր։
Լիբանանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից Դավիթ Տոնոյանը մեկնեց հայ խաղաղապահների տեղակայման վայր»:

Исполняющий обязанности министра обороны Армении Давид Тоноян 1 ноября прибыл с рабочим визитом в Ливан. В аэропорту Давида Тонояна встретил его ливанский коллега Якуб Сарраф. Об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Министры обороны двух дружественных стран после приветственных слов провели короткую дискуссию. Сегодня 2 ноября министр обороны Армении Давид Тоноян посетил министерство обороны Ливана. Тоноян возложил венок к памятнику павших солдат Ливана, а также зажег вечный огонь. Затем между министрами двух стран состоялась рабочая встреча.
Были обсуждены программы сотрудничества по региональной и международной безопасности. По завершении встречи министры  подписали Соглашение о военном сотрудничестве.
После встречи с министром обороны Ливана, Давид Тоноян отправился на место дислокации миротворческих сил Армении», - написал Арцрун Ованнисян.