ԱՄՆ Միսսուրի նահանգի դատարանը տեղացի Դեւիդ Բերրիին դատապարտել է մեկ տարվա բանտարկության որսագողության համար: Դրանից բացի, դատարանը որսագողին պարտավորեցրել է ամսական մեկ անգամից ոչ պակաս դիտել «Բեմբի» մուլտֆիլմը, հայտնում է Fox News-ը:
Դատարանը պարզել է, որ Բերրին իր համախոհների հետ 3 տարում սպանել է մի քանի 100 եղջերուների: Հանցագործները հաճախ տանում էին միայն նրանց գլուխները, իսկ մսեղիքը թողնում անտառում:
«Բեմբի» մուլտֆիլմը Ուոլթ Դիսնեյի ստուդիան թողարկել է 1942 թվականին: Գլխավոր հերոսը եղնիկն է, որի մորը սպանում են որսորդները:

Суд в штате Миссури приговорил местного жителя Дэвида Берри к году тюрьмы за браконьерство. Помимо этого, суд обязал браконьера не реже раза в месяц смотреть мультфильм «Бемби», сообщает Медуза со ссылкой на Fox News.
Суд установил, что за три года Берри со своими сообщниками убил несколько сотен оленей. Зачастую преступники забирали только их головы, а туши оставляли в лесу.
Мультфильм «Бемби» был выпущен студией Уолта Диснея в 1942 году. Его главным героем является олененок, маму которого убивают охотники.