Ստոլբցիում դպրոցականը դանակով հարձակվել է ուսուցչուհու եւ երեխաների վրա: Դեպքի վայրում՝  № 2 միջնակարգ դպրոցում, աշխատում է քննչական օպերատիվ խումբը: Այս մասին ԲԵԼՏԱ-ին հայտնել են Քննչական կոմիտեում:
Նախնական տվյալներով՝ աշակերտը 7:40-ին եկել է դպրոց, պայուսակը դրել դասարանում: Ավելի ուշ նա վերադարձել է դասարան եւ ուսուցչուհուն դանակի հարվածներ է հասցրել: Նրան օգնության են հասել երկու այլ աշակերտներ: Նրանք նույնպես վիրավորվել են: Ուսուցչուհին տեղում մահացել է: Երկու աշակերտները հոսպիտալացվել են, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Այնուհետ դպրոցականը դուրս է եկել դասարանից եւ մտել հարեւան դասասենյակ: Այստեղ նա մահացու վիրավորել է 2001 թվականին ծնված աշակերտին: ՔԿ-ի գլխավոր քննչական վարչությունը վարույթ է ընդունել ՔՕ 139 հոդվածով (սպանություն) հարուցված քրեական գործը: Մահացած ուսուցչուհին 1968 թվականի ծնված էր, 2001 թվականին ծնված դպրոցականը՝ 11-րդ դասարանի աշակերտ: Քննիչներն աշխատում են ձերբակալվածի հետ:
Ֆրանսիայում կենսաթոշակային բարեփոխման դեմ ակցիաների ընթացքում բերման է ենթարկվել 855 մարդ
Ֆրանսիական ոստիկանությունը բերման է ենթարկել 855 մարդու...
Ողբերգական վթար Գյումրիում․ կա երկու զոհ
Պարզվել է, որ բախվել են «Opel Astra G» և «Mercedes-Benz C180» մակնիշների ավտոմեքենաները...
Մարսելի մոտ գտնվող նավթավերամշակման գործարանում բախումներ են տեղի ունեցել ցուցարարների եւ ոստիկանների միջեւ
Հրապարակված տեսանյութերում կարելի է տեսնել գործարանում բռնկված հրդեհ, ինչպես նաեւ փախչող ցուցարարներ․․․
53-ամյա կինը թմրամիջոց է իրացրել. նրա տան խուզարկությամբ հայտնաբերվել են 100 գրամից ավելի մարիխուանա և դեղահաբեր
Ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության քրեական հետախույզները...
45-ամյա վարորդի մոտ թմրանյութ հայտնաբերվեց
Ոստիկանության Արարատի բաժանմունքում հավաստի տվյալներ էին ստացվել, որ...
Քենիայի ամբողջ տարածքում հակակառավարական ցույցեր են տեղի ունենում. ուսանող է սպանվել, ավելի քան 200 մարդ է ձերբակալվել

Школьник в Столбцах напал с ножом на учительницу и детей. На месте происшествия в средней школе № 2 работает следственно-оперативная группа, сообщили БЕЛТА в Следственном комитете.
На месте происшествия в Столбцах работает следственно-оперативная группа. Следственно-оперативная группа работает на месте происшествия. Предварительно установлено, что ученик прибыл в школу около 7.40, поставил свой портфель в классе. Позже он вернулся в класс, нанес учительнице ножевое ранение. За нее вступились двое одноклассников. Они тоже получили ранения. Учитель скончалась на месте происшествия. Двое ребят из класса были госпитализированы, их жизни ничего не угрожает.
Далее ученик вышел из класса, зашел в соседний. Там он нанес смертельное ранение учащемуся 2001 года рождения. Главным следственным управлением СК принято к производству уголовное дело по статье 139 УК (убийство). Погибшая учительница - 1968 года рождения, погибший учащийся 2001 года рождения - 11-классник. С задержанным работают следователи.