Կառավարության ծրագրում չկա տնտեսական հեղափոխություն, այլ կա տնտեսական հակահեղափոխություն․ ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը՝ ցույց տալով, որ հռչակված հեղափոխության նախապայմանները  ծրագրում արտացոլված չեն։
«Տնտեսությունը, ի տարբերություն մյուս ոլորտների, ունի շատ կոնկրետ առանձնահատկություններ և այդտեղ ճեղքում արձանագրելու համար պետք են ոչ թե խոսքեր, այլ՝ կոնկրետ նախապայմաններ»,- գրել է նա։
Նա առանձնացրել է մի շարք նախապայմաններ՝ սեփականության անձեռնմխելիություն, բանկային գաղտնիքի ապահովում, անձնական տվյալների անվտանգություն, հարկային համակարգի կայունություն, անկախ դատական համակարգ, ազատ շուկա և բորսաներ, իշխանության ճյուղերի տարանջատում, քաղաքական կայունություն՝ կանխատեսելիություն և այլն. «Ինչո՞ւ են ողջ աշխարհից մարդիկ իրենց փողերը տանում Բրիտանիա, որովհետև այդ ամենն այնտեղ ապահովված է։ Մարդկանց գլուխները պետք է սովորեն, որ սեփականությունն անձեռնմխելի է՝ սրբություն է, ինչպես Բրիտանիայում, մինչև դա չլինի, տնտեսությունը չի զարգանա։ Դրսից պատրաստ կլինեն ներդրումներ անել անգամ այն դեպքում, եթե եկամուտը շատ ցածր լինի, միայն նրա համար, որ իրենց գումարներն անվտանգ կլինեն»։
Նա նշել է նաև, թե Հայաստանում 2018 թվականի ապրիլից ի վեր բացահայտվել են բանկային գաղտնիքներ, անընդմեջ փոփոխվել է հարկային համակարգը, բորսաներ չեն ստեղծվում, սեփականությունը հատուկ քննիչների ու ԱԱԾ-ի տրամադրությունից է կախված, իսկ քաղաքական ղեկավարությունը սպառնում է խլել գումարները, հանրությունն էլ գումարների վերադարձ է պահանջում ու չի ճանաչում սեփականության լեգիտիմությունը. «Սեփականության լեգիտիմության ճանաչումը հանրության կողմից ամենածանր ու կարևոր նախապայմանն է։ Հանրությունը համարում է, որ փողը գողերի, մոնոպոլիստների ու կոռուպցիոներների ձեռքին է և դրա համար բավականին հիմք կա, բայց տնտեսական հեղափոխության համար դա նախապայման է։
Հարկային օրենսգրքի ճակատագիրը հարկ հավաքողների քմահաճույքից չպետք է կախված լինի։ Անգլիայում թագավորի գլուխ են կտրել, որովհետև այդ գլուխը դա չէր հասկանում։ Ճիշտ կլինի, որ Հարկային պրենսգրքի փոփոխությունների համար պառլամենտի 4/5 համաձայնությունը պարտադիր լինի։
Հ․Գ․ Կառավարության ծրագրում այդ ամենի մասին հստակ խոսք չկա։ Ուրեմն չկա և տնտեսական հեղափոխություն, այլ կա տնտեսական հակահեղափոխություն»,- ամփոփել է նա։

В программе правительства нет экономической революции, но есть экономическая контрреволюция. Об этом на своей странице в Facebook написал политолог Степан Даниелян.
По его словам, в отличие от других направлений, экономика имеет специфические особенности, и для прорыва нужны конкретные предпосылки и действия, а не просто слова.
«В число предварительных условий входят: неприкосновенность имущества, обеспечение банковской тайны, безопасность личных данных, стабильность налоговой системы, независимая судебная система, свободный рынок и фондовые биржи, разделение ветвей власти, политическая стабильность, предсказуемость и прочее. Почему люди со всего мира везут свои деньги в Великобританию? Потому что там надежно. Пока не будет такого уровня надежности (притом, что доходы могут быть небольшими), ни о каком развитии не может быть и речи. Тогда будет готовность делать инвестиции»,- отметил Степан Даниелян.
Он также упомянул, что с апреля 2018 года в Армении раскрыта банковская тайна, изменилась налоговая система, частная собственность зависит от настроения ССС и СНБ, политическое руководство грозит конфисковать деньги, а общественность требует возврата деньги, не признавая легитимность собственности.
«Общество считает, что деньги находятся в руках воров, монополистов и коррупционеров, и для этого есть достаточно оснований, но для экономической революции это является предварительным условием.
Судьба Налогового кодекса не должна зависеть от прихоти сборщиков налогов. Было бы правильно, если бы поправка к Налоговому кодексу одобрялась 4/5 парламента Армении.