Իրանի Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբը աջակցություն է հայտնել միջուկային համաձայնագրի մի մասի կատարումը դադարեցնելու վերջերս ընդունված որոշմանը՝ խոստանալով թշնամիների հնարավոր ցանկացած գործողությանը վճռական պատասխան տալ, փոխանցում է Mehr-ը:
Գլխավոր շտաբը մատնացույց է արել համաձայնագիրը ստորագրած մնացած մասնակիցների անբավարար հանձնառությունը՝ վճռական աջակցություն հայտնելով երկրի նախագահի վերջերս ընդունած որոշմանը:
Ավելի վաղ Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին հայտարարել էր, որ Իրանը կդադարեցնի այս գործարքով իր մի քանի պարտավորությունների կատարումը: Իրանն այլեւս չի հետեւի հարստացված ուրանի եւ ծանր ջրի պահպանման վրա համաձայնագրով դրված սահմանափակումներին: Միջուկային գործարքի մնացյալ կողմերին 60 օր է տրվել համաձայնագրի շրջանակում ստանձնած իրենց պարտավորությունների կատարման համար, հատկապես կապված բանկային եւ նավթային հատվածների հետ:

The General Staff of the Iranian Armed Forces expressed support for the recent decision to stop the implementation of certain parts of the nuclear agreement, promising to give a decisive response to any possible actions of the enemy, Mehr reported.
The General Staff pointed out the insufficient commitment of the remaining participants to the signing of the Joint Comprehensive Action Plan, expressing strong support for the recent decision taken by the President.
As reported earlier, President Hassan Rouhani announced that Iran will stop fulfilling some of its obligations under this deal. Iran will no longer comply with the restrictions imposed on the storage of enriched uranium and heavy water in accordance with the agreement. The remaining parties to the agreement were given 60 days to fulfill their obligations under the SAPs, especially those related to the banking and oil sectors.