Առնվազն երեք մարդ զոհվել եւ մեկը վիրավորվել է երկուշաբթի Մեխիկոյի ամենաանհանգիստ շրջաններից մեկում՝ Տեպիտո շուկայում, փոխհրաձգության պատճառով, տեղեկացնում է ՌԻԱ «Նովոստի»-ն՝ հղում կատարելով Universal պորտալին։
Նախնական տվյալներով՝ տեղի ավազակները եկել էին փող շորթելու առեւտրականներից, բայց նրանց դիմավորել են կրակոցներով։ Փոխհրաձգության պատճառով երեք դրամաշորթ սպանվել է։
Այժմ շուկան շրջապատված է ոստիկանների եւ ուժային այլ կառույցների աշխատակիցների կողմից։
Տապիտո շրջանը վատ համբավ ունի՝ այստեղ «տերուտնօրինություն» են անում թմրավաճառները, ավազակներն ու գրպանահատները, իսկ համանուն շուկայում ծաղկում են ընդհատակյա հասարակաց տներն ու խաղատները, կան թմրանյութերի պահեստներ։

По меньшей мере, три человека погибли и один был ранен в понедельник в перестрелке в одном из самых неспокойных районов мексиканской столицы – на рынке Тепито, сообщает РИА Новости со ссылкой на портал Universal.
По предварительным данным, местные бандиты пришла собирать дань с торговцев, но были встречены выстрелами из огнестрельного оружия. В завязавшейся перестрелке три вымогателя были убиты.
Сейчас рынок оцеплен полицией и сотрудниками других силовых структур.
Район Тепито имеет дурную славу — на нем «хозяйничают» наркоторговцы, бандиты и карманники, а на одноименном и одном из самых известных рынков города процветают подпольные публичные дома, игровые притоны, обустроены склады контрабандных товаров.