Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսին կարծում է, որ նախագահ Դոնալդ Թրամփը «շատ ավելի վատն է», քան Ռիչարդ Նիքսոնը՝ ասելով, թե նա պետք է հեռանա Սպիտակ տնից, եթե մտահոգվում է ԱՄՆ-ի մասին։
«Դա իսկապես տխուր է»,- ասել է Փելոսին CBS-ի հարցազրույցում՝ Թրամփին անվանելով «ինքնակոչ», որի խելքի բանը չէ գլխավոր հրամանատարի պաշտոնը։ «Ես նկատի ունեմ, որ այն, ինչ արել է նախագահ Թրամփը, շատ ավելի վատ է, քան այն, ինչ արեց Ռիչարդ Նիքսոնը։ Ինչ-որ պահի Ռիչարդ Նիքսոնը, մտահոգվելով երկրի մասին, ընդունեց, որ դա չի կարող շարունակվել»,- ասել է նա ԱՄՆ միակ նախագահի մասին, որը հրաժարական է տվել։
«Այս ամենի հետ կապված են այնքան իրավախախտումներ»,- նշել է նա՝ խոսելով Ուկրաինային կաշառելու մեղադրանքների հետաքննության մասին, որպեսզի հետաքննություն սկսվեր նախկին փոխնախագահ Ջո Բայդենի դեմ։
Նիքսոնը հրաժարական է տվել 1974 թվականին Ուոթերգեյթի սկանդալի պատճառով, Դեմոկրատական կուսակցության կենտրոնակայան թափանցելու հետ կապված։
«Երբ խոսքը վերաբերում է Միացյալ Նահանգների Սահմանադրության խախտմանը, ինչը խափանում է մեր ազգային անվտանգությունը, սպառնալիքի տակ դնում մեր ընտրությունների ազնվությունը, վիրավորում նախագահի երդումը պաշտոնն ստանձնելիս, ապա խոսքը իմփիչմենթի մասին է»,- ասել է Փելոսին։

Спикер палаты представителей Нэнси Пелоси считает, что президент Дональд Трамп  «намного хуже», чем Ричард Никсон, предполагая, что он должен покинуть  Белый дом, если заботиться о США.
«Это действительно грустно», - заявила Пелоси в интервью  CBS, назвав Трампа «самозванцем», которому не по зубам должность главнокомандующего. «Я имею в виду, что то, что сделал президент Трамп  намного хуже, чем то, что сделал Ричард Никсон. В какой-то момент Ричард Никсон, заботясь о стране,  признал, что это не может продолжаться», - сказала она о единственном президенте США, который подал в отставку.
«Со всем этим связано столько правонарушений», - отметила она, говоря о расследовании обвинений в подкупе Украины для начала расследования против бывшего вице-президента Джо Байдена.
Никсон подал в отставку в 1974 году из-за скандала с Уотергейтом, связанного с взломом в штаб-квартире Демократической партии.
«Когда речь заходит о нарушении Конституции Соединенных Штатов,  что  подрывает нашу национальную безопасность, ставит под угрозу честность наших выборов, оскорбляет присягу президента клятву при вступлении в должность, то речь идет об импичменте», - настаивала Пелоси.