Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն այսօր ընդունել է  Հայաստանում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Նախարարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին նախորդ տարում ցուցաբերած աջակցության ու արդյունավետ համագործակցության համար եւ  վստահություն հայտնել, որ փոխգործակցությունը 2020 թվականին ավելի կզարգանա:
Ռուստամ Բադասյանը Միացյալ Նահանգների գործընկերների հետ զրույցում անդրադարձել է հակակոռուպցիոն եւ ոստիկանության բարեփոխումների գործընթացներին, քննարկել այդ ճանապարհին համագործակցելու հնարավորությունները:
Դեսպանը բարձր է գնահատել նախարար Բադասյանին հանդիպելու եւ Հայաստանի կառավարության բարեփոխումների օրակարգի մասին ավելին իմանալու այս հնարավորությունն ու ընդգծել, որ ԱՄՆ կառավարությունն ուրախ է, որ հնարավորություն ունի աջակցություն տրամադրել Հայաստանին՝ օգնելով առաջ տանել ոստիկանության լայնամասշտաբ բարեփոխումները եւ ձեւավորել նոր հակակոռուպցիոն հաստատություններ։

Министр юстиции Рустам Бадасян сегодня принял делегацию, возглавляемую чрезвычайным и полномочным Послом Соединенных Штатов Америки в Армении Линн Трейси.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе министерства, министр поблагодарил посла за оказанное в прошлом году содействие и эффективное сотрудничество и выразил уверенность, что сотрудничество в 2020 году будет развиваться.
Рустам Бадасян в беседе с коллегами из США коснулся антикоррупционных процессов и реформ полиции, обсудил возможности сотрудничества в этом направлении.
Посол высоко оценила возможность встретиться с министром Бадасяном и узнать больше о повестке реформ правительства Армении и подчеркнула, что правительство США радо возможности оказать содействие Армении, помогая продвигать широкомасштабные реформы полиции и сформировать новые антикоррупционные учреждения.