Հնդկաստանի Տամիլնադ նահանգում Կանյակումարի շրջանում երկդեմք հորթը մտահոգել է տեղացիներին, հայտնում է Daily Star-ը:
Ֆերմեր Բասքարը խոստովանել է, որ ցնցված էր, երբ իր կովերից մեկը մուտանտ հորթ է ծնել: Նորածին ձագուկը ընդամենը մեկ շաբաթական է: Քանի որ հորթը երկու մռութ եւ երկու լեզու ունի, չի կարողանում մոր կաթն ինքնուրույն ուտել: Բասքարը ստիպված է ամեն օր նրան կերակրել շշով:
Արտառոց հորթն անմիջապես հռչակավոր է դարձել: Տեղացիները գալիս են Բասքարի ֆերմա՝ տեսնելու երկդեմք գազանիկին: Ֆերմերի խոսքով՝ ձագը եւ նրա մայրն իրենց լավ են զգում:
Հորթի մուտացիան կոչվում է պոլիցեֆալիա: Այն հանդիպում է սողունների, կաթնասունների եւ երբեմն մարդկանց մոտ: Եթե արգանդում երկու սաղմերը մինչեւ վերջ չեն առանձնանում, առանձնյակի մոտ զարգանում է երկու գլխուղեղ, բայց շնչառական եւ մարսողական միասնական համակարգեր, ինչպես նաեւ երկուսի համար մեկ մարմին: Մուտանտները, որպես կանոն, մահանում են ծնվելուց կարճ ժամանակ անց, բայց բացառություններ էլ են պատահում:

В индийском округе Каньякумари, штат Тамилнад, двуликий теленок озадачил местных жителей, передает Lenta  со ссылкой на Daily Star.
Фермер Баскар признался, что был поражен, когда у одной из его коров родился теленок-мутант. Новорожденному детенышу пока всего неделя. Поскольку у теленка две морды и два языка, он не может самостоятельно питаться молоком матери. Баскару приходится ежедневно поить его из бутылки.
Необычный теленок тут же стал знаменитостью. Местные жители стремятся на ферму Баскара, чтобы взглянуть на двуликого зверя. По словам фермера, детеныш и его мать чувствуют себя хорошо.
Мутация теленка называется полицефалия. Она встречается у рептилий, млекопитающих и иногда у человека. Если два эмбриона в утробе не разделяются до конца, у особи развиваются два головных мозга, но единые системы дыхания и пищеварения, а также одно тело на двоих. Как правило, мутанты умирают вскоре после рождения, но бывают и исключения.